A Real Madrid nyerte a Puskás-Suzuki Kupát

Az U17-es csapatok számára 10. alkalommal kiírt torna döntőjében a Panathinaikoszt győzte le a spanyol csapat a felcsúti Pancho Arénában.

Idén nem jutott döntőbe egyik magyar csapat sem a Puskás-Suzuki Kupán, a Honvéd és a Puskás Akadémia is második lett csoportjában, így hétfőn a bronzéremért léptek pályára. A kupagyőzelemért a Real Madrid és a Panathinaikosz lépett pályára a Pancho Arénában, a találkozót magabiztosan, 4-0-ra nyerték a spanyolok. A Real Madrid a kupa történetében negyedszer hódította el a győztesnek járó serleget, amelyet Orbán Viktor miniszterelnöktől vehettek át.

A bronzmérkőzésen a Puskás Akadémia 1-1-es döntetlen után, tizenegyesekkel múlta felül a Honvédot, míg az ötödik helyért a Sporting CP 2-0-ra verte a Bayern Münchent.

Helyosztók:

döntő: REAL MADRID (SPANYOL)–PANATHINAIKOSZ (GÖRÖG) 4–0 (2–0)
Real Madrid: Suárez – Carrero, Garay, Del Álamo (González 76.), Sánchez – Khallak (Belmonte 76.), López, Nieto (Tirlea 76.), Vallo (Gutierrez 71.), Park (Camunas 62.) – Marin
Panathinaikosz: Hrisztogeorgosz – Palaszkonisz, Dabizasz, Manidakisz, Venetisz (Zografakisz 51.) – Teodorakisz (Alekszandropulosz 52.), Szkenterai (Pogianni 72.), Szulce (Michael 47.), Kalomirisz, Emmanuilidisz – Hrisztodululu (Madzorosz 72.)
G: Vallo (29.), Nieto (40.), Marin (69.), Belmonte (78.)

A 3. helyért:
PUSKÁS AKADÉMIA–BP. HONVÉD 1–1 (0–1) – 11-esekkel 7–6
Puskás Akadémia: Ásványi – Fekete, Bokros, Tóth A., Major – Góra, Daróczi, Tóth B., Zsöllei (Vörös 55., Vörös helyett Ganbold 80.) – Tamás, Csibi (Papp 45.)
Honvéd: Karcagi – Barta, Temesvári, Cipf (Hajnal 66.), Szendrei – Kecskeméti, Király, Szeles, Darabont – Pisont, Simó
G: Tamás (57.), ill. Csibi (40. – öngól)