A svédek öt gólt szereztek Észtországban

Belgium és Svédország is idegenben nyert a labdarúgó Eb-selejtezők szombati játéknapján, míg a C és az I csoportban összesen öt döntetlen született.

svédek
Alexander Isak (#9), Viktor Gyökeres (#17) és Emil Forsberg (#10)

A címvédő Olaszország 1-1-es döntetlent játszott Észak-Macedóniában. A vendégeket Ciro Immobile juttatta vezetéshez a szünet után, ám a hajrában Enis Bardhi kiegyenlített. Az olasz csapat az eddigi három Eb-selejtezőjéből csak egyet tudott megnyerni.

Ukrajna a lengyelországi Woraclawban látta vendégül Angliát, az Arsenal védője Olekszandr Zincsenko a 26. percben szerzett vezetést, majd negyedórával később Kyle Walker (Manchester City) egyenlített ki.

Pristinában az első negyedóra végén Svájc Remo Freuler (Bologna) révén szerzett vezetést. Vedat Muriqi (RCD Mallorca) a 65. percben egyenlített ki, majd Amir Rrahmani öngólja után a 94. percben Muriqi mentett pontot Koszovónak.

Bukarestben Denis Alibec juttatta vezetéshez Romániát, ám a mindössze 19 éves Oscar Gloukh (Red Bull Salzburg) kiegyenlített Izraelnek.

A belgák Yannick Ferreira Carrasco egyetlen találatával nyertek Bakuban. A svédek első találatát Viktor Gyökeres (Sporting CP) szerezte Tallinnban, még az első félidőben Dejan Kulusevski (Tottenham Hotspur) és Alexander Isak (Newcastle United) is bevette az észtek kapuját.

A mérkőzés hajrájában előbb a csereként beállt Robin Quaison, majd a szintén csere Viktor Claesson (FC Köbenhavn) is gólt szerzett.

Európa-bajnoki selejtező

C csoport:

Észak-Macedónia – Olaszország 1-1 (0-0)
Gól:
Enis Bardhi (81.), ill. Ciro Immobile (47.)

Ukrajna – Anglia 1-1 (1-1)
Gól
: Olekszandr Zincsenko (26.), ill. Kyle Walker (41.)

Az állás: 1. Anglia 13 pont/5 mérkőzés, 2. Ukrajna 7/4, 3. Olaszország 4/3 (4-3), 4. Észak-Macedónia 4/4 (5-12), 5. Málta 0/4

I csoport:

Koszovó – Svájc 2-2 (0-1)
Gól:
Vedat Muriqi (65., 90+4.), ill. Remo Freuler (14.), Amir Rrahmani (79., öngól)

Románia – Izrael 1-1 (1-0)
Gól:
Denis Alibec (27.), ill. Oscar Gloukh (53.)

Andorra – Fehéroroszország 0-0

Az állás: 1. Svájc 11 pont, 2. Románia 9, 3. Izrael 8, 4. Koszovó 4 (5-6), 5. Fehéroroszország 4 (4-10), 6. Andorra 2

F csoport:

Észtország – Svédország 0-5 (0-3)
Gól:
Viktor Gyökeres (18.), Dejan Kulusevski (24.), Alexander Isak (39.), Robin Quaison (75.), Viktor Claesson (90+2.)

Azerbajdzsán – Belgium 0-1 (0-1)
Gól:
Yannick Ferreira Carrasco (38.)

Az állás: 1. Belgium 10 pont/4 mérkőzés (8-1), 2. Ausztria 10/4 (9-3), 3. Svédország 6/4, 4. Észtország 1/4 (2-11) és Azerbajdzsán 1/4 (2-11)