A vége is rendben volt

Két győzelemmel és egy vereséggel zárta korosztálya nemzetközi felkészülési tornáját a három magyar jégkorong utánpótlás-válogatott (U20, U18, U16).

STJ A pénteki vereségözön után talpra álltak a magyar jégkorong utánpótlás-válogatottak a korosztályos nemzetközi felkészülési tornákon.

Az Asiagóban szereplő U20-as válogatott ellenfele a záró napon Franciaország volt. Mint ismeretes, Rich Chernomaz együttese a december 11-én kezdődő budapesti divízió I/B csoportos világbajnokságra készül. Ugyanekkor kezdődik a franciák megméretése is, csak ők egy osztállyal feljebb versenyeznek, így majd Bremenhavenben csatáznak a riválisaikkal. Vagyis mindkét csapat a felkészülés utolsó szakaszát kezdi meg, s ennek fényben különösen örvendetes, hogy az olaszországi teszt a mieink számára sikerült jobban, akik 2-1-re győztek, és egy győzelemmel, egy hosszabbításos sikerrel és egy vereséggel térhetnek haza az Alpokban található, venetói településről.

Glen Williamson elégedett lehetett az ifik teljesítményével Fotó: Hokihírek

Glen Williamson elégedett lehetett az ifik teljesítményével  •  Fotó: Hokihírek

Az U18-as gárda divízió I/A csoportos világbajnoksága csak jövő áprilisban lesz Bledben, de megnyugtató, hogy a St. Pölten-i torna harmadik napján sikerült legyőzni a leendő vb-házigazdát. Más kérdés, hogy a szlovénok nem velünk lesznek egy csoportban, hiszen csak a divízió I/B-ben érdekeltek, amelynek szintén megrendezik a világbajnokságát. A St. Pölten-i találkozó – amelyen betegség miatt több hokisra nem számíthatott Glen Williamson szövetségi edző – első harmada nem hozott gólt, az első találatra a 27. percig kellett várni, ekkor Tóth András talált be. A szlovénok a 46. percben Jaka Sodja révén egyenlítettek, és lélekben talán már a hosszabbításra készültek, amikor 2 perc 12 másodperccel a rendes játékidő vége előtt Dézsi Bence megszerezte a meccs sorsát eldöntő gólt, azaz Magyarország 2-1-re nyert. Az emberelőnyök kihasználása ezen a napon egyik félnek sem ment, igaz, a magyar csapat csak 4, míg az ellenfél 6 perc kisbüntetést szedett össze. A kapura lövési arány (39:23) ellenben Mitja Kern együttesének jelentős fölényét mutatja, szerencsére Tóth Károly Balázs és a kezdőkapust a mérkőzés felén váltó Szeles Martin is remekül védett. Előbbi 19/19-es, utóbbi 19/20-as védési mutatóval zárt. A szlovénoknál Ziga Kogovsek állt végig a kapuban, és 92,6 százalékos védési mutatót produkált (25/27). Az U18-as válogatott statisztikájába két győzelem és egy vereség került be, ez a második hely megszerzéséhez volt elég.

Csak az U16-os gárda maradt pont nélkül a szombati napon, a szintén több betegeskedő játékossal jégre lépő serdülők a kranji tornán 1-0-ra kaptak ki Ausztriától. Az első két harmadban nem született gólt, a mindent eldöntő találat az utolsó felvonásban, másfél perccel a vége előtt esett. Az U16-osok mérlege: egy hosszabbításos siker és két vereség, s ezzel negyedikek lettek.