Albánia már nagy falat

Az U21-es válogatott kétszer is hátrányból felállva, Prosser Dániel duplájával ért el 2-2-es döntetlent Albánia ellen a felcsúti Eb-selejtezőn. Robert Kilin csapata ezzel a nem túl acélos eredménnyel a harmadik helyen áll a csoportban.

Nagy-Pál Tamás Az albán futball legszebb napjait éli, hiszen a felnőttválogatott egyeneságon jutott el története során először az Európa-bajnokságra. És nem számolgatva, idegen csapatok sikerében bízva, hanem legyőzve például Portugália legjobbjait. Talán ezért is kezdte akkora önbizalommal az U21-es válogatottja a felcsúti Eb-selejtezőt: a magyar csapaton egyáltalán nem látszott, hogy az A válogatottból visszatért Márkvárt Dávid és Kalmár Zsolt is a kezdőben kapott szerepet.

Márkvárt Dávid

Márkvárt Dávid  •  Forrás: mlsz.hu

Az albánok erőszakosan letámadtak a hazai térfélen, a megszerzett labdákkal pedig villámgyorsan iramodtak meg Nagy Gergely kapuja felé. A Vasas hálóőre egy darabig állta a sarat, de a 24. percben már tehetetlen volt: Endri Cekici ment el a bal oldalon, középre emelt, Rei Manaj pedig kapásból a kapuba lőtt (0-1).

Alig négy percet kellett várni az egyenlítésre: a beadás után rosszul szabadítottak fel a vendég védők, Prosser Dániel (címlapfotó: mlsz.hu) elé került a labda, aki állított rajta egyet, és 15 méterről gyönyörű gólt lőtt a jobb felső sarokba (1-1).

Mondhatni, a semmiből jött a magyar találat, de nagyon jót tett Robert Kilin szövetségi edző csapatának: Prosser és Kalmár Zsolt is szabadrúgásból veszélyeztetett, Thoma Sztrakosa kapus mindkétszer bravúrral védett.

Nagynak is akadt azért dolga a másik oldalon, ráadásul a 43. percben labdaeladás után lekontrázták honfitársainkat az albánok, és a középre gurítás után Liridon Latifi közelről a kapuba lőtt (1-2).

Jól kezdődött a második játékrész, illetve dehogy: Botka ugyanis hiába ment el a jobb oldalon és játszott tökéletesen középre, Kleinheisler László öt méterről fölé bombázott. Közben az albán kontrák továbbra is rengeteg veszélyt hordoztak magukban, így nem lehetett fejetlenül kitámadni az egyenlítésért.

Kalmár Zsolt

Kalmár Zsolt  •  Forrás: mlsz.hu

A 60. percben a szövetségi edző taktikai cserét hajtott végre: Márkvárt helyére beküldte Novothny Somát, vagyis átállt a kétcsatáros játékra. Meg is élénkült a támadó szekció, alig pár perccel később a frissen beállt ígéret kimaradt ziccere után Kalmár végzett el szögletet, és a kipattanóból Prosser másodszor is a kapuba bombázott (2-2).

Lüktető volt a meccs, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, de a lövések rendre pontatlanok voltak, vagy a kapusok védtek bravúrral. Egyik csapatnak sem sikerült újabb gólt lőnie, így 2-2-es döntetlennel ért véget a találkozó.

Nehéz lenne eldönteni, hogy az eredmény meglepetésnek számít-e, hiszen az eggyel fiatalabb évjárat két évvel ezelőtt kétgólos vereséget szenvedett Albániától hazai pályán. Az azonban biztos, hogy nem lehetnek elégedettek a fiúk, főleg, hogy csupán a csoport harmadik helyén állnak.