Álomdöntő

Brazília és Németország játssza a riói olimpia labdarúgótornájának döntőjét, így szombaton egészen biztosan új bajnokot avatnak a játékok történetében.

Lakner Gábor Az elődöntőkkel folytatódott a riói olimpia labdarúgótornája, az első mérkőzésen a házigazda Brazília telt ház előtt lépett pályára a Maracanã-stadionban Honduras ellen. A brazilokon nagy volt a nyomás, de mindössze 14 másodperc után a játékosok és a szurkolók is megnyugodhattak.

Neymar

Neymar (balra) 14 másodperc után gólt lőtt  •  Forrás: rio2016.com

Neymar ennyi idejébe telt, hogy gólt szerezzen, igaz, a szerencsének nagyobb szerepe volt a találatban, mint a brazil klasszis vitathatatlan tudásának. Ez volt az olimpiák történetének leggyorsabb gólja.

A hondurasiak a rémálomszerű kezdés után végig alárendelt szerepet játszottak, Gabriel Jesus még az első félidőben kétszer is betalált a kapujukba. A második félidőben Marquinhos és Luan is szerzett egy-egy gólt, majd a ráadásban a Barcelona támadója, Neymar tizenegyesből beállította a 6-0-s végeredményt.

A brazilok könnyedén léptek a fináléba, 1984, 1988 és 2012 után újra az olimpiai aranyéremért játszhatnak, melyet korábban egyszer sem sikerült elnyerniük.

A döntőben Németország lesz Brazília ellenfele, miután a második elődöntőben 2-0-ra legyőzte Nigériát. A németek is hamar vezetést szereztek, igaz, az ő első góljukra kilenc percet kellett várni, amikor Klostermann fejezte be a nagyszerűen végigvitt támadást. A nigériaiak becsülettel küzdöttek, de nem tudták feltörni a németek védelmét, a csereként beállt Petersen pedig a 84. percben eldöntötte a mérkőzést.

A góllövőlistát hat találattal vezető német Gnabry ezúttal nem talált a kapuba, azonban így is róla szóltak a hírek, hiszen Dárdai Pál bejelentette, szívesen kölcsönvenné az Arsenal szélsőjét a következő idényre.

„Serge a prototípusa annak a játékosnak, amilyenre szükségünk van. Meglátjuk, mit hoznak a következő napok” – nyilatkozta a Bildnek a Hertha Berlin magyar vezetőedzője.

A következő napok azonban először az olimpiai döntőt hozzák az elefántcsontparti felmenőkkel is rendelkező támadónak, a finálé magyar idő szerint szombaton 22.30-kor kezdődik, míg a bronzmérkőzést 18 órakor játsszák. Mivel korábban a németek sem nyertek még olimpiát, egészen biztosan új győztest avatnak a Maracanã-stadionban.

ELŐDÖNTŐ
Brazília–Honduras 6-0 (Neymar 1., 91. – a másodikat 11-esből, Gabriel Jesus 26., 35., Marquinhos 51., Luan 79.)
Németország–Nigéria 2-0 (Klostermann 9., Petersen 84.)