Átlag alatt

Most sem bíztak az NB I-es klubok a fiatalokban, összesen ezer játékpercet sem adtak nekik. A kispesti Gazdag Dániel nyújtott kiemelkedőt, míg Székely György öt kapott góllal debütált a Paks kapujában.

Nagy-Pál Tamás Átlagon aluli játékidőt kaptak a fiatalok az NB I 18. fordulójában, hiszen mindössze 940 percet töltöttek a pályán az 1995. január elseje után született labdarúgók. Az Újpest például úgy nyert a DVTK ellen (2-1), hogy nem volt U20-as játékos a kezdőcsapatában, Sallói Dániel (19) mindössze tíz percet kapott a bizonyításra. A másik oldalon Kitl Miklós (18) hatvanegyet, de nem tudott élni vele.

SZAKÉRTŐNK: Osváth Attila, a Vasas – szintén U20-as – védője
„Szerintem Kitl Miklós hajtós középpályás, fiatal kora ellenére már stabil NB I-es játékossá vált, bár van még hová fejlődnie. Kecskeméten nagyon jó volt az előző szezonban, a mostaniban talán kicsit visszafogottabb, de biztosan elkapja a fonalat, és formába lendül. Sallói Dánielnek nagyon kevés volt az ideje ezen a találkozón, pedig a nyáron valósággal berobbant, szerintem eddig meghálálta a bizalmat. Már gólt is rúgott, ami az első felnőttszezonban értékes teljesítmény.”

Bobál Dávid

Bobál Dávid állta a sarat  •  Forrás: puskasakademia.hu

Nem lehet túl büszke a Haladás, hiszen az utolsó, és fiatalok nélkül felálló Békéscsaba ellen mindössze egyetlen pontot sikerült otthon tartania (1-1). A szombathelyi gárdában a hét közben már ötödik gólját szerző Németh Márió (20) ezúttal csak helyzetig jutott: estében leadott hatalmas lövését bravúrral hárította a kapus.

Az MTK-ban Hujber Tamás (20) képviselte a fiatalságot az első perctől, a félidőben Varga Szabolcs állt be a helyére (20). Mindketten kivették részüket a támadásokból, kiszolgálták labdákkal a nagyon elemében lévő Torghelle Sándort. A Vasas ismét kikapott (2-1), Vida Máté lehetett ennek a részese, nem is sikerült kilógnia a gárdából.

Pakson a kapuban Székely György (20) debütált. Boldog nem lehetett, hiszen öt gólt kapott a Ferencvárostól. Talán az első találat lett volna védhető, a többiről nem tehetett – Böde Dániel bombája megpattant, a másik három helyzet sakk-matt volt –, de ez nyilván nem túlságosan vigasztalja. A másik oldalon Nagy Ádám (20) szokásos teljesítményéhez nem lehet sok mindent hozzáfűzni: nem a leglátványosabb, de eladott labdája gyakorlatilag nincs, és átjátszani is lehetetlen a középpályán. Szinte hihetetlen, hogy húszévesen formaingadozás nélkül játszik hétről hétre.

A Puskás Akadémia Puskás Ferenc csapatát, a Budapest Honvédot fogadta, igen udvariasan, hiszen 3-0-s vereséget szenvedett. Felcsúti oldalon Sallai Roland (18) pont úgy szenvedett, mint az egész alakulat. A kispesti gárdában Gazdag Dániel (19) (címlapfotó: puskasakademia.hu) ugyanakkor remekelt: jól szűrt, és a támadásokból is kivette a részét, ráadásul az elsőtől az utolsó percig robotolt rendületlenül, míg hátul Bobál Dávid (20) hozta a tőle megszokott magabiztos védőmunkát.

A DVSC 2-1-re kikapott a fiatalokat nélkülöző Videotontól, de nem Balogh Norberten (19) múlt. A több nyugat-európai klubbal is hírbe hozott támadó előbb Tisza Tibort hozta kihagyhatatlan helyzetbe, de csapattársa a felső lécet találta telibe, míg a hajrában közelről egyenlíthetett volna, de próbálkozását védte a kapus.

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 10 csapatban 20 játékos összesen 1154 percet játszott.
2. FORDULÓ. 11 csapatban 19 játékos összesen 1073 percet játszott.
3. FORDULÓ. 10 csapatban 18 játékos összesen 1236 percet játszott.
4. FORDULÓ: 12 csapatban 23 játékos összesen 1229 percet játszott.
5. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1048 percet játszott.
6. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1218 percet játszott.
7. FORDULÓ: 11 csapatban 20 játékos összesen 1242 percet játszott.
8. FORDULÓ: 9 csapatban 12 játékos összesen 832 percet játszott.
9. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1214 percet játszott.
10. FORDULÓ: 11 csapatban 19 játékos összesen 1079 percet játszott.
11. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1157 percet játszott.
12. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1124 percet játszott.
13. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 992 percet játszott.
14. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1175 percet játszott.
15. FORDULÓ: 11 csapatban, 17 játékos összesen 1085 percet játszott.
16. FORDULÓ: 11 csapatban, 15 játékos összesen 927 percet játszott.
17. FORDULÓ: 10 csapatban, 19 játékos összesen 965 percet játszott.
18. FORDULÓ: 10 csapatban, 15 játékos összesen 940 percet játszott.
Kiemelkedőt nyújtott Gazdag Dániel, aki még soha nem játszott ennyire hasznosan az élvonalban, a Budapest Honvéd támadásaiból és védekezéséből is kivette a részét.
♦♦♦
U20-AS GÓLLÖVŐLISTA
Németh Márió (Haladás) 5 gól, Balogh Norbert (DVSC) 3 gól, Viczián Ádám (Békéscsaba), Hahn János (Paks) 2-2 gól, Sallói Dániel (Újpest), Sallai Roland (Puskás), Tóth Patrik (Újpest), Osváth Attila (Vasas), Zsótér Donát (Puskás), Sejben Viktor (Videoton), Bobál Dávid (Honvéd), Lenzsér Bence (Paks) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Bobál Dávid (Honvéd) 1523 perc, 2. Sallai Roland (Puskás) 1470 perc, 3. Nagy Ádám (FTC) 1412 perc, 4. Balogh Norbert (DVSC) 1362 perc, 5. Lenzsér Bence (Paks) 1350 perc, 6. Németh Márió (Haladás) 1301 perc, 7. Berecz Zsombor (Vasas) 1208 perc, 8. Vida Máté (Vasas) 1083 perc, 9. Kitl Miklós (DVTK) 983 perc, 10. Viczián Ádám (Békéscsaba) 948 perc, 11. Gazdag Dániel (Honvéd) 924 perc, 12. Gera Dániel (MTK) 886 perc, 13. Osváth Attila (Vasas) 828 perc, 14. Nemes Milán (DVTK) 810 perc, 15. Varga Szabolcs (MTK) 685 perc, 16. Hahn János (Paks) 673 perc, 17. Sallói Dániel (Újpest) 656 perc, 18. Medgyes Zoltán (Haladás) 326 perc, 19. Szalai Dániel (Békéscsaba) 207 perc, 20. Kővári Róbert (Paks) 197 perc, 21. Asztalos Dávid (Paks) 180 perc