Bacca hármat vágott, a Milan győzelemmel kezdett

A Milan vasárnap délután Carlos Bacca vezérletével 3-2-re legyőzte a Torino együttesét az olasz labdarúgó bajnokság 1. fordulójában. A kolumbiai csatár három gólt szerzett, a meccs hőse emellett a csapat 17 éves kapusa, Gianluigi Donnarumma volt, aki a 95. percben hárította Andrea Belotti tizenegyesét.

Az előző idényben 18 bajnoki gólig jutó Bacca – aki sokáig úgy tűnt, hogy nyáron búcsút int a milánóiaknak – a 39. percben kezdte meg az új idényben a termelést, Abate jobb oldali beadása után előre vetődve fejelt a kapuba (1–0). A fordulást követően egy védelmi hibát Belotti használt ki, de rögvest ezt követően a torinói hátsó alakzat is elszámította az újabb beadást, Bacca pedig ezúttal lábbal volt eredményes (2–1).

Sőt, bő egyórányi játék után már harmadszor is eredményes volt a kolumbiai támadó: erőből, középre rúgva értékesítette a megítélt tizenegyest – úgy tűnt, el is döntötte a mérkőzést (3–1).

Igen ám, de a hazaiak alaposan ráültek a végén az eredményre, és Baselli a 91. percben ezt kihasználva szépített, sőt a 94. percben büntetőhöz jutottak a vendégek, a milánóiak pedig megfogyatkoztak Paletta második sárga lapja miatt, de Belotti bal alsóra tartó lövését Donnarumma kivédte, így a Milan győzelemmel rajtolt a bajnokságban (3–2).

MILAN – TORINO 3-2

Időpont: 2016.08.21. 18:00
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Damato
Gólszerzők: Bacca (38., 50., 62.) ill. Belotti (48.), Baselli (90.)
Sárga lapok: Paletta ill. Martinez, Rosettini, Obi

A KEZDŐCSAPATOK:

MILAN (4-3-3): Donnarumma – Abate, Paletta, Romagnoli, Antonelli – Kucka, Montolivo, Bonaventura (Bertolacci 73., Poli 79.) – Suso, Bacca (Luiz Adriano 87.), Niang.

TORINO (4-3-3): Padelli – De Silvestri, Rossettini, Moretti, Molinaro – Acquah, Vives (Maxi Lopez 58.), Obi (Baselli 69.) – Martinez, Belotti, Ljajic (Boye 28.).