Bajnokok Ligája: Madaras vezérletével nagy győzelmet aratott a Szolnok

madarasnobert szolnok01

Végig vezetve nyerte meg a Szolnok a Jug Dubrovnik elleni mérkőzést. A sikerrel nagy lépést tett a csapat a csoport második helye felé.

Madaras négyet is vágott (Fotó: Szolnoki Dózsa-Közgép/facebook)

Mindkét oldalon voltak hiányzók, hiszen Alekszics és Younger megsérültek valamint Kis Gábor sem volt 100%-os. A túloldalon pedig Felipe Perrone nem volt bevethető.

A mérkőzést a Szolnok kezdte jobban, Madaras duplájával elhúzott 2-0-ra a magyar együttes. Majd egy időkérés után zárkózott a Jug, Jokovicsnak köszönhetően 3-3-ig feljött a horvát csapat. Az utolsó percben Varga Dániel egy előnyt váltott gólra, így egy góllal a Szolnok vezetett az első nyolc perc után, 4-3. A folytatásban tartotta a Tisza-parti együttes a közte egyet, sőt, 5-3-ra majd 7-5-re is elhúzott a gárda. Madaras már a harmadik találatát lőtte, és Nagy Viktor is jól védett, így a nagyszünetben 8-7 volt az állás.

A fordulás után állva hagyta a Szolnok a horvát csapatot. Madaras és Kis révén már 10-7 volt az eredmény. A hajrára sem csökkent, sőt, Varga Dénes négyre növelte a magyar előnyt. A záróakkordban nagyszerűen védekezett a Szolnok és a félidőben beállt Decker is bizonyította, hogy ma itt nem győzhet más csak a magyar csapat. A vége 13-10 lett, így nagy lépést tett a Szolnok a csoport második helye felé.

Bajnokok Ligája., 7. forduló (április 16., szombat)

Szolnoki Dózsa-Közgép – Jug Dubrovnik 13-10 (4-3, 4-4, 4-1, 1-2)
Gólszerzők: Madaras 4, Younger 3, Varga Dániel 3, Vámos 1, Varga Dénes 1, Kis 1 ill. Jokovics 3, Markovics 2, Garcia 2, Ivankovics 1, Benics 1, Obradovics 1