A vörösök hat évvel ezelőtt hívták életre versenyzői akadémiájukat, melynek célja a fiatal tehetségek felfedezése és támogatása volt. Ebben a programban edződött például a tragikus sorsú Jules Bianchi is, akit sokan a vörösök legígéretesebb felfedezettjének tartottak, a gyár korábbi elnöke, Luca di Montezemolo pedig őt ültette volna Kimi Räikkönen helyére, a finn klasszis visszavonulása után.
Az akadémiának jelenleg négy tagja van: a GP3-as bajnokságban érdekelt Antonio Fuoco, a GP2-ben teljesítő Raffaele Marciello, a Forma-3-as Európa-bajnokságból ismert Lance Stroll, és Kuan Jü-csou, aki az olasz Forma-4-es bajnokságban versenyez. Az Ilta Sanomat információi szerint könnyen előfordulhat, hogy az említett pilótáknak hamarosan új támogató után kell nézniük, a vörösök új elnöke, Sergio Marchionne ugyanis elégedetlen az akadémiával, és az ifjoncok teljesítményével.
A négy támogatott közül jelenleg a kínai Kuan foglalja el a legelőkelőbb pozíciót saját bajnokságában: négy versenyhétvége után második a pontversenyben az észt Ralf Aron mögött. A GP2-ben második évét teljesítő Marciello a belga forduló után hetedik a bajnokságban, akárcsak Fuoco a GP3 pontversenyében. Stroll három hétvégével a szezon vége előtt szintén hetedik az összetettben.
A szigorú, takarékos szemléletmódjáról híres Marchionne állítólag inkább a Forma-1-es autó fejlesztésére költené azt az összeget, ami jelenleg a versenyzői akadémia működését fedezi. A Ferrari programját egyébként is kritizálták már, mondván sokkal kevesebb pilótának ad lehetőséget a Forma-1-es debütálásra, mint például a Red Bull hasonló programja, ami rengeteg tehetséget hozott már a királykategóriába, igaz a bikások egy „testvércsapattal” is rendelkeznek.