Biztató zárás

Az idei utolsó NB I-es fordulóban több bizalmat szavaztak a fiataloknak az edzők. Németh Márió remek játéka mellett góllal és gólpasszal segítette győzelemhez a Haladást.

Lakner Gábor A legutóbbinál hárommal több U20-as labdarúgó lépett pályára az NB I-ben, tizennyolc fiatalt vetettek be az edzők. A pályán töltött perceik száma három ínséges forduló után ismét meghaladta az ezret.

A Videoton ritkán szerepeltet U20-as játékost, a Paks elleni 1-0-s hazai győzelem alkalmával Sejben Viktor (18) két percet kapott. A vendégcsapatban Asztalos Dávid (20) és Hahn János (20) végig a pályán volt, utóbbi szép lövéssel hívta fel magára a figyelmet.

A Vasas–Honvéd (2-1) mérkőzésen hazai oldalon Vida Máté (19) kilencven percet játszott, egy távoli lövést jegyezhettünk fel tőle. Berecz Zsombor (20) a szünetben állt be. A Honvédban ismét kezdő volt Bobál Dávid (20) és Gazdag Dániel (19), egyiküknek sem volt oka az örömre, utóbbit a 83. percben lecserélte az edzője.

Németh Márió Haladás 3

Németh Márió hatodszor volt eredményes  •  Fotó: vaol.hu

A Haladás–Puskás Akadémia (2-1) összecsapáson Németh Márió (20) volt a főszereplő. A mezőny legjobbjának bizonyuló támadó megszerezte idénybeli hatodik gólját: szögletből (!) talált a kapuba. Amellett a csapat második találatát ő készítette elő, a 89. percben vastaps közepette hagyta el a pályát, Medgyes Zoltán (20) váltotta. A vendégcsapatban Sallai Roland (18) végig pályán volt, Zsótér Donát (19) a 78. percben állt be.

A Békéscsabát 2-0-ra legyőző DVTK-ban Kitl Miklós kilencven percet játszott, a viharsarki csapatban ezúttal – a mezőnyben egyedüliként – nem szerepelt U20-as játékos.

SZAKÉRTŐNK: Mészöly Géza, a Haladás vezetőedzője
“Rendkívül boldog vagyok, hogy Németh Márió fel tudta tenni a pontot az i-re, nagyszerűen zárta a jól sikerült őszi szezont. Az U20-as világbajnokág után nehezen kezdődött neki az idény, de hamar játékba lendült. Nem a fiatalszabály miatt kapott lehetőséget: az edzéseken meggyőzte a szakmai stábot arról, hogy jó erőben van, és készen áll az élvonalra. Örömteli, hogy a góljai, gólpasszai mellett a játékával is segíti a csapatot. A mérkőzés után gratuláltam is neki a féléves teljesítményéhez. A Puskásból Sallai Roland – Márióhoz hasonlóan – szép jövő előtt áll, ugyan van még miben fejlődnie, de az egyik legjobb teljesítményt nyújtotta ellenünk.”

A DVSC–MTK (3-1) mérkőzésen hazai oldalon Balogh Norbert végigjátszotta a találkozót, az első gól előtti akció tőle indult, és volt egy veszélyes lövése is. A vendégcsapatban Gera Dániel (20) kilencven percet kapott, eltalálta a lécet, a szépítő gól előtt pedig az ő lövésszerű beadása pattant ki a kapusról.  Vogyicska Bálint (17) a 65. percben állt be az MTK-ba.

A forduló rangadóján az Újpest 1-0-ra győzött az FTC vendégeként. A Fradiban Nagy Ádám (20) csapata legjobbja volt, az Újpesten Sallói Dániel (19) és Kecskés Ákos (19) is a hosszabbításban állt be, elsősorban az időhúzás céljából.

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 10 csapatban 20 játékos összesen 1154 percet játszott.
2. FORDULÓ. 11 csapatban 19 játékos összesen 1073 percet játszott.
3. FORDULÓ. 10 csapatban 18 játékos összesen 1236 percet játszott.
4. FORDULÓ: 12 csapatban 23 játékos összesen 1229 percet játszott.
5. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1048 percet játszott.
6. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1218 percet játszott.
7. FORDULÓ: 11 csapatban 20 játékos összesen 1242 percet játszott.
8. FORDULÓ: 9 csapatban 12 játékos összesen 832 percet játszott.
9. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1214 percet játszott.
10. FORDULÓ: 11 csapatban 19 játékos összesen 1079 percet játszott.
11. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1157 percet játszott.
12. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1124 percet játszott.
13. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 992 percet játszott.
14. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1175 percet játszott.
15. FORDULÓ: 11 csapatban, 17 játékos összesen 1085 percet játszott.
16. FORDULÓ: 11 csapatban, 15 játékos összesen 927 percet játszott.
17. FORDULÓ: 10 csapatban, 19 játékos összesen 965 percet játszott.
18. FORDULÓ: 10 csapatban, 15 játékos összesen 940 percet játszott.
19. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1069 percet játszott.
Németh Márió góllal és gólpasszal segítette győzelemhez csapatát, amellett a mezőnyben is hasznosan futballozott. Gera Dániel, Balogh Norbert és Nagy Ádám is az átlag felett teljesített.
♦♦♦
U20-AS GÓLLÖVŐLISTA
Németh Márió (Haladás) 6 gól, Balogh Norbert (DVSC) 3 gól, Viczián Ádám (Békéscsaba), Hahn János (Paks) 2-2 gól, Sallói Dániel (Újpest), Sallai Roland (Puskás), Tóth Patrik (Újpest), Osváth Attila (Vasas), Zsótér Donát (Puskás), Sejben Viktor (Videoton), Bobál Dávid (Honvéd), Lenzsér Bence (Paks) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Bobál Dávid (Honvéd) 1613 perc, 2. Sallai Roland (Puskás) 1560 perc, 3. Nagy Ádám (FTC) 1502 perc, 4. Balogh Norbert (DVSC) 1452 perc, 5. Németh Márió (Haladás) 1390 perc, 6. Lenzsér Bence (Paks) 1350 perc, 7. Berecz Zsombor (Vasas) 1253 perc, 8. Vida Máté (Vasas) 1173 perc, 9. Kitl Miklós (DVTK) 1073 perc, 10. Gazdag Dániel (Honvéd) 1007 perc, 10 Gera Dániel (MTK) 976 perc, 11. Viczián Ádám (Békéscsaba) 948 perc, 13. Osváth Attila (Vasas) 828 perc, 14. Nemes Milán (DVTK) 810 perc, 15. Hahn János (Paks) 763 perc, 16. Varga Szabolcs (MTK) 685 perc, 17. Sallói Dániel (Újpest) 657 perc, 18. Medgyes Zoltán (Haladás) 327 perc, 19. Asztalos Dávid (Paks) 270 perc 20. Szalai Dániel (Békéscsaba) 207 perc, 21. Kővári Róbert (Paks) 197 perc.