Bravúr Cassin ellen

Majoros Bence bravúros győzelmet aratott a bodzavásári ifjúsági asztalitenisz Európa Top 10 versenyen. A második napon vert helyzetből fordítva, döntő játszmában múlta felül az első kiemelt francia Alexandre Cassint. A mezőny első feléből várja a vasárnapi folytatást.

Pusztai Viola Bravúros, papírforma és meccs nélküli győzelem – ezzel a mérleggel zárta a Bodzavásáron zajló utánpótlás asztalitenisz Európa Top 10 második napját az ifjúsági fiúk között Majoros Bence. Az utolsó három meccs előtt nyolc ponttal áll, akár még a dobogó is meglehet.

A nap a második kiemelt Can Akkuzu elleni meccsel kezdődött volna, de a franciát gyomorpanaszok miatt kórházba kellett szállítani, így szombaton egyik mérkőzésére sem állt ki. Ezért a magyar játékos neve mellé a többiekhez hasonlóan 4-0-s győzelem került.

Majoros Bence legyőzte a verseny első kiemeltjét Forrás: ETTU

Majoros Bence legyőzte a verseny első kiemeltjét  •  Forrás: ETTU

− Többen is panaszkodtak a játékosok közül, hogy megy a hasuk, valószínűleg az ételtől lehet – mondja Majoros. – Nekem nincsenek hasonló gondjaim, és azóta Akkuzu is jól van.

Az első helyen rangsorolt Alexandre Cassin nagyon is megjelent a délutáni összecsapáson. Majoros remekül kezdett, hiszen 11-5-re hozta az első szettet. A folytatásban egyre kevesebb esély látszott a győzelemre, az ifjúsági Európa-bajnok játékos a második játszmát 11-6-ra, a harmadikat 11-4-re, míg a negyediket, ha szorosan is, 11-9-re behúzta. De a nyírbátori fiú nem adta fel, és a következő szettet 11-5-re megnyerte, majd a hatodikban 6-6 után pontot sem engedett ütni az ellenfelének.

A döntő játszmát Cassin magabiztosan kezdte, és úgy tűnt, az övé lesz a végső győzelem, de azért szép játék az asztalitenisz, mert bármikor fordulhat a kocka. Majoros 9-9-nél egyenlített, majd ellenfele előtt adódott meccslabda, amit hárított, sőt átvette a vezetést, és beütötte az utolsó poént. Bravúr a javából!

− Cassin ellen jól játszottam, csináltam nagyon szép poénokat, de miután viszonylag simán megnyertem az első szettet, elvesztettem a fonalat. Nagyon örülök, hogy 1-3 után vissza tudtam jönni, és döntő szettben megnyertem a mérkőzést.

Az esti meccs ennél könnyebbnek ígérkezett a hazai pályán játszó Alexandru Manole ellen, és a papírformának megfelelően Bence meg is nyerte 4-2-re.

− A román srác nagyon jó játékos, és ezen a verseny remek formában van, de magabiztosan nyertem ellene, kötelező győzelem volt.

A második nap után négy győzelemmel és két vereséggel álló játékosunk a mezőny első feléből várja az utolsó három mérkőzést. Az eddig csak egy összecsapást elvesztő Dennis Klein áll az élen.

Az ifjúsági lányok mezőnyében nagy a harc az elsőségért: a lengyel Natalia Bajor, a fehérorosz Alina Nikitcsanka és a francia Marie Migot egyaránt 11 pontos. A serdülő fiúknál a román Cristian Pletea még nem talált legyőzőre, mint ahogy a lányok között honfitársa, Andreea Dragoman sem.

A részletes eredmények ITT megtekinthetők.