Bronzos zárás

Hárspataki Gábor bronzéremmel zárta a Premier League versenysorozatát. A salzburgi versenyen egyedül a későbbi győztes tudta felülmúlni a 19 éves magyar sportolót.

Lakner Gábor Salzburgban rendezték meg a Karate1 Premier League szezonzáró versenyét, amelyen azok a karatékák vehettek részt, akik a sorozat korábbi állomásain a legjobban szerepeltek. A Premier League-et négy éve hívták életre, és a világ- és Európa-bajnokság után a legnagyobb és legszínvonalasabb versenyforma.

Ausztriában 59 ország 755 versenyzője lépett tatamira, köztük a 19 éves Hárspataki Gábor, aki sorozat legutóbbi, németországi állomásán megnyerte a 75 kg küzdelmeit. Azzal ő lett a második magyar, aki diadalmaskodni tudott a Premier League-ben.

harspataki(1)

Hárspataki Gábor továbbra is nagyszerű formában versenyez

Az MTK versenyzője magabiztosan menetelt az elődöntőig, a szlovén Maricot 1-0-ra, a spanyol Perezt 2-0-ra verte, a szlovák Lieskovksy ellen pedig 4-0-ra győzött. Az első pontot a negyeddöntőben szerezték ellene, más kérdés, hogy az ellenfél, az angol Brown nem sokra ment vele: a magyar versenyző 4-1-re nyert, és bejutott az elődöntőbe.

A döntőbe jutásért az Egyesült Arab Emírségeket képviselő világklasszis, a korábban török színekben versenyző Serkan Yağci következett. A 31 éves versenyző rutinja döntőnek bizonyult, 4-1-re győzött Hárspataki ellen, majd később a döntőt is megnyerte.

Az MTK sportolója így a bronzéremért léphetett küzdőtérre a vigaszágról érkező svájci Kujtim Bajrami ellen. A találkozó elsöprő magyar fölényt hozott, a 19 éves karatéka 4-1-re győzött, így a dobogó harmadik fokára állhatott fel a Premier League sorozat záró versenyén.

A 75 kg-os súlycsoportban nem kevesebb, mint 71 versenyző indult, így a bronzérem mindenképpen dicséretet érdemel. Hárspataki Gábor formája kifejezetten biztató a novemberi korosztályos világbajnokság előtt, amelyen az U21-es korcsoportban vesz részt.

Helyezés katában
Formagyakorlatban az Ocsovai Gergő, Vágvölgyi Balázs, Fórika Tamás összeállítású magyar férficsapat az ötödik helyen végzett.