Budapesten maradt az U19-esek trófeája

A Budapest Cowbells, a Fehérvár Enthroners és a Győr Sharks lettek a korosztályos bajnokok a hétvégén.

A junior bajnokságban új kupagyőztest avattak az elmúlt hétvégén, hiszen sem a Cowbells, sem a Gladiators nem nyert még U19-es trófeát. Mint ismert, a Budapest Wolves-t az elődöntőben a Kolomposok győzték le és visszavágásra készültek a cívisvárosiak ellen az alapszakaszbeli vereségért Debrecenben.

A találkozó a Cowbells számára kezdődött jól. A kick-off után visszaszerezték a labdát. A támadás lehetőségét pedig pontokra váltották a Kolomposok, Dániel Márk mezőnygóljával szereztek vezetést (0-3). A Gladiátorok azonnal válaszoltak. Egy szépen felépített támadás után Boruzs Kevin kapta el az end zone-ban Kunkli László 20 yardos átadását. Kovács Ádám extrája kapufát talált (6-3). Ezután inkább a védelmek domináltak. Mindkét együttes támadásai sikertelennek bizonyultak a defense-ek remek munkájának köszönhetően. Maradt a 6-3 a szünetben.

Boruzs Kevin örül touchdownjának (Ábrán Szabolcs)

A harmadik negyedben a Cowbells-nek sikerült egyenlítenie Dániel Márk újabb field goaljával (6-6). A negyedik játékrész eleje viszont izgalmasra sikerült, a Gladiators térfelén Szüts Bence szedett le egy átadást, majd a pontszerző terület előterében Boruzs Kevin is megszerezte Kelemen Marcell passzát. Sokáig úgy tűnt, hogy hosszabbításra lehet számítani a DASE pályán. Ám a végén Kelemen tökéletesen szolgálta ki elkapóit. A Kolomposok hamar mezőnygól távolságban találták magukat. A meccsen kétszer is görcsöt kapó Dániel ismét odaállt a játékszer mögé és nem is hibázott: 6-9. A végén még fél perce volt a Gladiators-nek, hogy próbáljon pontokat szerezni, de Kunkli László nem tudott pontos passzokat adni, így a Budapest Cowbells lett az új U19-es bajnok. A döntő legjobb játékosának Dániel Márkot választották.

DSC_8787

Fotók: Ábrán Szabolcs, Váradi-Király Fotó

Gladiators-Budapest Cowbells 6-9 (6-3, 0-0, 0-3, 0-3)
Pontszerzők: Boruzs Kevin 1 TD, illetve Dániel Márk 3 FG.

Szűcs Botond, a Gladiators vezetőedzője:Az első félidőben jól játszottunk, de nagyon sok pontot hagytunk a pályán. A második félidőben az offense egyre gyengébben szerepelt. A védelem erőn felül teljesített és az, hogy nem engedtünk touchdownt a legerősebb támadósor ellen, az őket minősíti. Nagyon sokat jelentett számunkra, hogy olyan sokat jöttek szurkolni a csapatnak. Talán a srácok az elején egy picit meg is illetődtek tőle a mérkőzés elején. Lehet, hogy ez egy plusz extra nyomás volt, de nincs jobb, mint hazai közönség előtt játszani. Ez érződött is, mert volt két olyan támadása az ellenfélnek, amikor későn adták fel a labdát. Ez annak köszönhető, hogy a közönség a hangerejével megzavarta a Cowbells játékosait.

Troy Baker, a Budapest Cowbells vezetőedzője: A srácok nagy szívvel játszottak. Hátrányból tudtak fordítani és az utolsó akcióig óriásit küzdöttek. Az egész összecsapáson mindössze egy touchdown született és három mezőnygól. Ez pedig a védelmek erejét mutatja. A Gladiators egy nagyon kemény csapat. Ez abból is látszik, hogy két meccsen mindössze kilenc pontot engedtek nekünk. A győzelmet csak a védelmünknek köszönhetjük. De tudtuk, hogy ez lesz, és hogy a védelmünk lehet az összecsapás egyik főszereplője. A legjobb játékosunkat, Dániel Márkot viszont meg kell dicsérnem, mert megsérült, kétszer is görcsöt kapott és így is berúgta az utolsó mezőnygólt, amivel megnyertük a találkozót.

Az Enthroners és a Sharks ünnepelhetett még

46430836_2045203542203824_1248705185182646272_o

Egy nappal az U19-es döntő előtt rendezték a serdülők fináléját is, amelyen a Fehérvár Enthroners a Győr Sharks-zal mérkőzött meg Székesfehérvárott. A Koronázóknál az egész szezonban parádésan teljesítő Móré Gergő ezúttal is kiemelkedő produktumot tett le az asztalra. Móré ezúttal három touchdownt is szerzett, de egy kétpontost is jegyzett. Mellette még Klein János is összehozott egy TD-t, de Hrabovszky Zalánnak, Fodor Krisztiánnak és Kranjec Martinnak is volt egy-egy kétpontosa. A Győrnek csak egy Polgár Martin elkapásra és egy Jahn Máté kétpontosra futotta. Így 32-8-ra nyertek a Koronázók és először lettek U17-es bajnokok. A döntő legjobbja Móré Gergő, a Fehérvár Enthroners lett.

46508117_2252769114735949_1915153121609252864_o

A Cowbells-hez hasonlóan a Győr Sharks is vissza tudott vágni az Újpest Bulldogs-nak az alapszakaszban elszenvedett vereségért U15-ben. Az első félidőben ki-ki meccset vívott a két együttes, 16-16 volt az állás a szünetben. A harmadik és a negyedik negyedben egy-egy TD-t szereztek a Cápák, amivel 28-16-ra megverték a Kutyákat. A döntő MVP-je Takács Dominik, a Győr Sharks irányítója lett.

Fotók: DigitalSport, Szűcs Ilona

Fehérvár Enthroners-Győr Sharks 32-8 (0-0, 8-0, 8-8, 16-0)
Pontszerzők: Móré Gergő 3 TD, Klein János 1 TD, Móré Gergő, Hrabovszky Zalán, Fodor Krisztián, Kranjec Martin 1-1 PAT, illetve Polgár Martin 1 TD, Jahn Máté 1 PAT.

Győr Sharks-Újpest Bulldogs 28-16 (0-8, 16-8, 6-0, 6-0)
Pontszerzők: Takács Dominik 2 TD, Polgár Martin, Jahn Máté 1-1 TD, Takács Dominik, Jahn Máté 1-1 PAT, illetve Bali Ákos, Pacuk Márton 1-1 TD, Bali Ákos, Pacuk Márton 1-1 PAT.