Csoda Székesfehérváron

A Videoton augusztus után ismét bizalmat szavazott fiatal játékosnak, nevezetesen Sejben Viktornak, aki góllal hálálta meg az egy félidőnyi lehetőséget. Rajta kívül a szintén csereként gólpasszt jegyző újpesti, Sallói Dániel és a paksi Hahn János is emlékezetes teljesítményt nyújtott az NB I 14. fordulójában.

Nagy-Pál Tamás Az előző forduló gyenge szereplése után az elmúlt hétvégén kimondottan jó teljesítményt nyújtottak az U20-as játékosok az NB I-ben. A Paks fordulatos mérkőzésen győzött 4-2-re a Puskás Akadémia ellen. Az atomvárosi alakulat védelmének közepén Lenzsér Bence (19), míg a támadósorában Hahn János (19) kapott szerepet – utóbbi főszereplővé vált. Már a 17. percben villant: okosan fejelte le a labdát Bartha László elé, aki azonban nem élt a lehetőséggel és mellé lőtt.

Hahn János

Hahn János  •  Forrás: paksifc.hu

Nem sokkal később majdnem negatív hős lett, amikor felrúgta a felcsútiak fiatalját, Sallai Rolandot (18) – szerencséjére azonban Lencse László kihagyta a megítélt büntetőt. Végül, a hosszabbításban beállította a végeredményt: a fejesét még védte a kapus, de a kipattanót már a gólvonal mögé juttatta.

Nem játszott túl mozgalmas mérkőzést Debrecenben a DVSC és a Budapest Honvéd, nem is született gól a találkozón. Hazai oldalon Balogh Norbertnek (19) az első félidőben még akadt egy-két ígéretes, de ziccernek korántsem nevezhető helyzetecskéje, míg szünet után már egyáltalán nem bírt válogatottbeli csapattársával, Bobál Dáviddal (20). A kispesti gárdában Gazdag Dániel is kezdett (19), illetve Csábi Mihály (20) csereként szállt be, először ebben a szezonban.

SZAKÉRTŐNK: Nagy Gergő, a Budapest Honvéd középpályása
„Korához képest Balogh Norbi, Bobál Dávid és Gazdag Dani is nagyon éretten játszott, húzóemberei voltak csapatnak. Dávid és Norbi ugyebár már alapemberré vált a szezonban, amit szerintem folyamatos jó játékkal hálálnak meg. Dani jó úton jár, hogy hamarosan szintén kihagyhatatlan legyen, ahogy azt már Debrecenben is jelezte.”

Békéscsabán sokáig egyetlen fiatal sem volt a pályán, mígnem a 72. percben beállt Sallói Dániel (19) az egygólos hátrányban lévő Újpestbe. Csapata negyed órán belül fordított, a hosszabbításban pedig beállította a 3-1-es végeredményt. A gólpasszt Sallói osztotta ki Balogh Balázsnak.

Továbbra sem talál magára a Vasas: Berecz Zsombor (19) és Vida Máté (19) is egy-egy félidőn keresztül szenvedett a listavezető Ferencváros ellen. 5-1-es vereséget szenvedtek. A zöld-fehér gárdában Nagy Ádám (20) szokás szerint végig a pályán volt, az első gól előtti támadásra az ő lábáról indult a labda.

Sejben Viktor1

Sejben gólöröm  •  Forrás: vidi.hu

Az MTK–Haladás (0-1) mérkőzésen támadójáték gyakorlatilag nem volt, így a fővárosi Gera Dániel (20) és a szombathelyi Németh Márió (20) teljesítménye is értékelhetetlen.

Csoda történt Székesfehérváron: augusztus után ismét pályára léphetett a Videotonban 1995. január elseje után született játékos. Megint Sejben Viktor (címlapfotó: vidi.hu) volt az, aki beállt csereként, azonban nyolc perc helyett ezúttal egy egész félidőt kapott. Meghálálta: egygólos hátrányból egyenlített a Diósgyőr ellen (1-2), amikor 13 méterről lőtte a kapu jobb oldalába élete első NB I-es gólját. A másik oldalon Kitl Miklós (18) és Nemes Milán (19) is végig a pályán volt, nagyot küzdöttek, de mindhiába.

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 10 csapatban 20 játékos összesen 1154 percet játszott.
2. FORDULÓ. 11 csapatban 19 játékos összesen 1073 percet játszott.
3. FORDULÓ. 10 csapatban 18 játékos összesen 1236 percet játszott.
4. FORDULÓ: 12 csapatban 23 játékos összesen 1229 percet játszott.
5. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1048 percet játszott.
6. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1218 percet játszott.
7. FORDULÓ: 11 csapatban 20 játékos összesen 1242 percet játszott.
8. FORDULÓ: 9 csapatban 12 játékos összesen 832 percet játszott.
9. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1214 percet játszott.
10. FORDULÓ: 11 csapatban 19 játékos összesen 1079 percet játszott.
11. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1157 percet játszott.
12. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1124 percet játszott.
13. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 992 percet játszott.
14. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1175 percet játszott.
Kiemelkedőt nyújtott a Videotonban Sejben Viktor, míg az Újpestben Sallói Dániel. Mindketten csereként álltak be, előbbi gólt szerzett (az elsőt pályafutása során), utóbbi gólpasszt adott. A Paksban Hahn János is betalált.
♦♦♦
U20-AS GÓLLÖVŐLISTA
Németh Márió (Haladás) 4 gól, Balogh Norbert (DVSC) 3 gól, Viczián Ádám (Békéscsaba), Hahn János (Paks) 2-2 gól, Sallói Dániel (Újpest), Sallai Roland (Puskás), Tóth Patrik (Újpest), Osváth Attila (Vasas), Zsótér Donát (Puskás), Sejben Viktor (Videoton) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Bobál Dávid (Honvéd) 1253 perc, 2. Berecz Zsombor (Vasas) 1109 perc, 3. Sallai Roland (Puskás) 1140 perc, 4. Lenzsér Bence (Paks) 1080 perc, 5. Németh Márió (Haladás) 1034 perc, 6. Nagy Ádám (FTC) 1052 perc, 7. Balogh Norbert (DVSC) 1031 perc, 8. Osváth Attila (Vasas) 828 perc, 9. Vida Máté (Vasas) 813 perc, 10. Viczián Ádám (Békéscsaba) 749 perc, 11. Gera Dániel (MTK) 724 perc, 12. Nemes Milán (DVTK) 720 perc, 13. Sallói Dániel (Újpest) 646 perc, 14. Kitl Miklós (DVTK) 685 perc, 15. Varga Szabolcs (MTK) 561 perc, 16. Hahn János (Paks) 579 perc, 17. Gazdag Dániel (Honvéd) 564 perc, 18. Szalai Dániel (Békéscsaba) 207 perc, 19. Medgyes Zoltán (Haladás) 233 perc, 20. Kővári Róbert (Paks) 197 perc, 21. Asztalos Dávid (Paks) 180 perc