Dán–magyar megállapodás

Végső határidő nélküli, félévente felülvizsgálandó megállapodást írt alá két nagy múltú és ígéretes jövő előtt álló női kézilabdaklub, a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia és a dán Viborg. A cél, hogy az utánpótláskorú játékosok könnyedén fejlődhessenek a másik bázison.

UP-info Jelenleg is zajlik Dunaújvárosban az ötödik Kohász-kézilabdakupa, amely a felkészülésen túl azért is fontos, mert a nyitómeccs után fontos megállapodást írt alá a házigazda Dunaújváros részéről az ügyvezető Szemenyei István és a dán Viborgot képviselő ügyvezető, Heinrich Dohl.

A kapcsolat célja kaput nyitni egymás felé a két klub utánpótlás-játékosainak. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a fiatalok egy vagy több évet is eltölthetnek a másik együttesben, hogy aztán az ott tanultakat felnőttként saját hazájukban kamatoztathassák. Dohl szerint a legfontosabb, hogy minél sokoldalúbb legyen a korosztályos kézilabdázók tudása.

hornyak_bernadett_dunaujvaros_online

Hornyák Bernadett már Dunaújvárosban ontja a gólokat  •  Fotó: dunaujvaros.com

„Ezzel a megállapodással a képzett magyar fiatalok kaphatnak lehetőséget nálunk, illetve a mieink Dunaújvárosban – idézte dán szakembert a dunaujvaros.com. – A játékosok fejlődhetnek, ami nekik izgalmas ugródeszka, nekünk pedig kiemelt feladat, hiszen legfőbb célunk, hogy segíteni tudjuk a tehetségek előmenetelét. Az együttműködéséből mindkét klub tanulhat, profitálhat, ezáltal új szemléletet vihet a szakmai munkájába. Végsősoron mindkét csapat utánpótlásbázisa erősödhet.”

A kapcsolat létrejöttében elévülhetetlen szerepe volt a gyermekvállalásra készülő, így a Dunaújvárost játékosként már nem, utánpótlásedzőként azonban a szezontól is szolgáló Bulath Anita. Ő és a férje, Horváth Tibor Dániában dolgozott (utóbbi trénerként), így a személyes kapcsolat és a Dunaújváros viborgi tornaszereplései révén a saját tapasztalat is adott volt a közös kapcsolathoz.

„Olyan játékosokat adhatunk kölcsön egymásnak, akik akár a felnőttcsapatban is helyet követelhetnek maguknak, így erős bajnokságokban fejlődhetnek – jegyezte meg Szemenyei. – Mindez kitörési pontot és óriási tapasztalatot jelent a fiataloknak. Teljesen más filozófia ez, mintha idegenlégiósokkal tűzdelnénk tele az együttesünket, hogy nemzetközi sikereket érjünk el. Ez a jövőépítésről, az együttműködésről szól. A megállapodás nem csupán a magyar, hanem az európai kézilabdázásnak is érdeke, hiszen ezzel remélhetően tovább népszerűsödhet a sportág. Abban azonban reménykedünk, hogy ebből mi, magyarok jövünk ki a legerősebben, így idővel mindenkit le tudunk győzni.”

A megállapodásnak nincs végső lejárati határideje. Abban azonban megállapodtak a felek, hogy félévente felülvizsgálják, hogyan teljesültek a megfogalmazott célok.

Forrás: www.utanpotlassport.hu – RSS