Egy iksz, egy vereség

Utolsó csoportmérkőzésén 3-3-as döntetlent játszott a magyar ifjúsági jégkorong-válogatott a Leduc Oil Kings gárdájával a Calgaryban zajló nemzetközi utánpótlástornán, míg az U16-os gárda a richmondi torna negyeddöntőjében kapott ki 6-3-ra az Everett Jr Silvertips U16AAA együttesétől.

STJ Két győzelem, egy vereség – ez volt a mérlege a magyar U18-as jégkorong-válogatottnak a kanadai Calgaryban zajló 39. Mac’s Midget AAA World Invitational Tournament elnevezésű rangos utánpótlástornán. A csoportkör záró összecsapásán Glen Williamson együttese a Leduc Oil Kings gárdájával került szembe a Flames Community Arena Blue-ban.

Nem volt elég a kétgólos előny az ifiknek az Oil Kings ellen

A magyar kapuban ez alkalommal Kovács Dávid kezdett, a mezőnyjátékosok közül kimaradt az előző, New Jersey Hitmen elleni mérkőzés végén kirobbant tömegbunyóban büntetett négy hokis közül Szalma Zsolt, illetve Sándor Flórián. Az első harmad gól nélkül telt el, s kiállítást is mindössze egyet jegyezhettünk fel, ám Kreisz Brúnó kisbüntetését sikerült kivédekezni. Az első találatra a 22. percig kellett várni, ekkor Ryan Straschnitzki szerzett vezetést a kanadaiaknak. Két perc 11 másodperc elteltével viszont érkezett a válasz: Szigeti Ákos és Vértes Nátán előkészítése után Kreisz Brúnó mattolta Easton Hesse kapust. S 13 másodperccel később már vezettek is a mieink! Császár Hunor asszisztja után Kemény Patrik volt eredményes, így a második felvonás 2-1-es magyar vezetéssel zárult.

S remekült indult a harmadik periódus is, hiszen a 45. percben Kemény Patrik duplázott. A folytatásra azonban alaposan rákapcsolt az Oil Kings, és ledolgozta hátrányát. A második magyar találat után 25 másodperccel Dawson Blanchette szépített, majd az 53. percben Breydon Berthold 3-3-as döntetlenre mentette a találkozót. A kapusok közül Kovács Dávid 33/36-os, míg Easton Hesse 19/22-es védési mutatóval zárt, vagyis a kanadaiaknak tizennéggyel több kaput eltaláló lövésük volt, mint a magyar ifiknek.

“Úgy érzem, nagyon jól dolgoztunk ezen a mérkőzésen. Az első harmad kiegyenlített játékot hozott, a másodikban és a harmadikban viszont mi hokiztunk jobban. Lőttünk három gólt, kár, hogy ez sem volt elég ahhoz, hogy begyűjtsük a két pontot” értékelt a meccs után a duplázó Kemény Patrik. Ami a csoportkör statisztikáját illeti, a házi kanadai táblázat élén Kreisz Brúnó végzett 5 ponttal (3 gól+2 assziszt), megelőzve a 4 pontos Kemény Patrikot (3+1) és a szintén 4 pontos Seregély Mátét (1+3). A kapusok közül Tóth Balázs 98, Szeles Martin 94, míg Kovács Dávid 89 százalékos hatékonysággal védett, ám utóbbi töltötte a legtöbb időt, 120 percet a jégen, s ez idő alatt 73 lövésből 65-öt fogott meg. Tóth mutatója 60 perc alatt 40/41, míg Szelesé 59 perc 17 másodperc alatt 33/35.

A 4. csoportot a Prince Albert Mintos nyerte meg 7 ponttal, második a magyar U18-as válogatott lett 5 ponttal, szintén 5 ponttal zárt a Leduc Oil Kings is, míg a negyedik helyen végző New Jersey Hitmen pont nélkül maradt. Az öt csoportgyőztes mellett a három legjobb csoportmásodik is bekerül a nyolc közé, a hivatalos párosítás a teljes selejtezőkör befejezése után készül el.

A magyar U18-as keret Calgaryban
Kapusok: Kovács Dávid Márk (1999, Langnau), Szeles Martin (1999, Fehérvár), Tóth Károly Balázs (1999, Linz)
Hátvédek: Bugár Gábor (1999, Bodens HF), Falus Ádám Nándor (2001, ZSC Lions), Kiss Roland (1999, Casper Coyotes), Pokornyi Dávid (2000, UTE), Sándor Flórián (1999, Fehérvár), Seregély Máté (2000, MAC), Vas Márk Dániel (1999, Fehérvár)
Csatárok: Császár Hunor (1999, Fehérvár), Horváth László (2000, Győr), Lőczi Árpád (1999, MAC), Szalma Zsolt (1999, UTE), Kreisz Brúnó (1999, MAC), Mihály Ákos (1999, Fehérvár), Nagy Ákos (1999, Fehérvár), Péter Andor (1999, Fehérvár), Révész Marcell (2000, ZSC Lions), Szigeti Ákos (1999, MAC), Kemény Patrik (2000, Linz), Vértes Nátán (2000, Fehérvár)

január 1., vasárnap: rájátszás

A magyar serdülőválogatott már egy lépéssel az ifik előtt jár, hiszen a richmondi International Bantam Midget Hockey Tournament elnevezésű tornán immár a rájátszás keretében lépett pályára. A mieink a Midget Major-csoport Strecher-ágán az OHA Edmonton (9 pont), a South Island Royals (7) és a Prince George Cougars (4) mögött végeztek 1 győzelemmel, 1 döntetlennel és 3 vereséggel, 10-20-as gólkülönbséggel, vagyis 3 pontot szereztek. Ezzel csak az 1 pontot gyűjtő Mission AZ Ice U18 együttesét tudták megelőzni.

A rájátszásban emiatt aztán a másik ág első helyén végző, 5 meccsből ötöt nyerő Everett Jr Silvertips U16AAA gárdája lett Mayer Péter csapatának ellenfele a Richmond Ice Centre Coliseumban. Az igen erős rivális ellen mégis jól indult az összecsapás, hiszen a mieink 1 perc 41 másodperc elteltével már vezetettek; Mesterházy Bálint és Gáspár Levente előkészítése után Somogyi Nátán talált be Devin Chapman hálójába. A Silvertips azonban még a szünet előtt fordított: a 16. percben Jakob Stevenson, majd 23 másodperccel később Sam Willman talált be (1-2). A folytatás viszont remekül indult, a 23. percben Mesterházy Bálint egyenlített Somogyi Nátán passzából, majd a 26. percben már újra a magyar U16-os gárda vezetett Sárdi Máté góljának köszönhetően, amelyet Filep Zsombor készített elő. Sajnos nagyon gyorsan, 1 perc 16 másodperc elteltével jött a válasz, Dawson Butt egalizált, s ebben a harmadban még két Silvertips-találat született. A 36. percben Hunter Campbell, a 38. percben pedig újra Dawson Butt talált be Horváth Dominik kapujába, vagyis magyar szempontból 3-5-ről indult az utolsó játékrész. Hiába küzdöttek a mieink, már nem tudtak faragni a különbségből, sőt 14 másodperccel a találkozó vége előtt még Hunter Campbell is duplázott. Így a vége 6-3-as vereség lett, vagyis a magyar válogatott nem jutott az elődöntőbe, ahol az OHA Edmonton a Guelph Gryphons Midget AAA csapatával, míg az Everett Jr Silvertips U16AAA a South Island Royalsszal csap össze.

A magyar U16-os keret a richmondi tornára
Kapusok: Fekete Bence (2001, Vasas), Halász Béni (2001, MAC), Horváth Dominik (2001, Fehérvár)
Védők: Bogesic Vedran (2001, MAC), Farkas Botond (2001, Vasas), Gáspár Levente (2001, UTE), Horváth András (2001, Pesterzsébet), Jarács Roland (2001, MAC), Kedves Péter (2001, MAC), Simon Soma (2001, DVTK)
Csatárok: Béres Boldizsár (2001, UTE), Filep Zsombor (2001, Debrecen), Kaposi József (2001, UTE), Kozma Ferenc (2001, Debrecen), Lövei Dávid (2001, DVTK), Mesterházy Bálint (2001, Okanagan, osztrák), Rétfalvi Kristóf (2001, Fehérvár), Rózsahegyi András (2001, UTE), Sárdi Máté (2001, Dukla Trencin, szlovák), Somogyi Nátán (2001, Fehérvár), Szabó Zalán (2001, Fehérvár), Szűcs Ádám (2001, Fehérvár)