Egy pont elúszott

A fiatalok nem tudtak húzóemberei lenni a másodszor is döntetlent játszó férfi vízilabda-válogatottnak, de Manhercz Krisztián egyszer azért bevette az ausztrálok kapuját a 9-9-cel zárult csoportmérkőzésen.

Lakner Gábor Szombaton még örültünk a férfi vízilabda-válogatott döntetlenjének, hiszen mégis az aktuális világbajnok szerbek ellen játszott 13-13-at. Második nekifutásra szintén pontosztozkodással zárt Benedek Tibor együttese, de az ausztrálok ellen inkább pontvesztésről, mint pontszerzésről beszélhetünk.

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 8. Decker Ádám (j), Decker Attila (hátul, k) és az ausztrál Joe Kayes a riói nyári olimpia férfi vízilabdatornája A csoportjának 2. fordulójában játszott Magyarország - Ausztrália mérkõzésen a Rio de Janeiró-i Maria Lenk Uszodában 2016. augusztus 8-án. MTI Fotó: Illyés Tibor

Az ausztrálok ellen a küzdelemre nem lehetett panasz MTI  •  Fotó: Illyés Tibor

A magyar csapat többször is vezetett két góllal, de ahelyett, hogy végleg leszakította volna ellenfelét, mindig visszaengedte az egyébként keményen küzdő ausztrálokat. A félidőben még a mieinknél volt az előny, 6-4 után 6-5 lett a vége, de az utolsó negyed előtt már 8-7-es ausztrál vezetést mutatott az eredményjelző; abban a szakaszban tehát 1-4-et játszottunk… Az utolsó nyolc percben ugyan fordított a csapat, de a végső szór az ellenfél mondta ki, így 9-9 lett a végeredmény.

A fiatalok ezúttal nem tudtak kiemelkedőt nyújtani, de a 19 éves Manhercz Krisztián egyszer azért bevette az ausztrálok kapuját. A tarajos frizurára váltó fiatalember a magyar csapat ötödik gólját szerezte, emberelőnyből lőtt a rövid felsőbe. A többi lövése vagy célt tévesztett, vagy a kapus hatástalanította, több is a támadás utolsó másodperceiben eleresztett, kényszerből született próbálkozás volt. A védekezésére azonban nem lehetett panasz, szigorúan őrizte aktuális emberét.

Hátul a 21 éves Zalánki Gergő is megtette a magáét, labdaszerzéssel és abból megúszással, valamint jó blokkal is jelentkezett. Támadásban keveset vállalt, két kísérlete közül az egyik erőtlen volt, a másik elszállt a kapu előtt, keresztben. Az emberelőnyös helyzetekben jól osztogatott, a társak két passzát is gólra váltották, az egyiket éppen Manhercz lőtte be.

A döntetlennel – amellett, hogy Benedek Tibor szövetségi kapitány sem örült neki – nincs veszve semmi, főleg, hogy a szerbek és a görögök is 9-9-re végeztek. A csapatnak meg kell nyernie a hátralévő három mérkőzését, és akkor ugyanúgy elérhető az első két hely. Ahhoz azért az emberhátrányos védekezést gyakorolni kell, és több vállalkozókedvre van szükség a húzóemberektől.

Folytatás szerdán, magyar idő szerint 15.20 órakor, a görögök ellen.

RIO 2016 – FÉRFI VÍZILABDA, CSOPORTMÉRKŐZÉS
Magyarország–Ausztrália 9-9 (4-3, 2-2, 1-3, 2-1)
Gólszerzők: Vámos 2, Hárai 2, Varga Dé. 2, Manhercz, Szivós, Erdélyi, illetve Campbell 4, Roach, Swift, Ford, Kayes, Cotterill