Egylabdás rangadó

A Vasas Akadémia fordulatos mérkőzésen három ponttal győzte le a Szolnoki Sportcentrumot a kiemelt kadet fiú kosárlabda-bajnokság csütörtöki rangadóján. A két csapat fél perccel a vége előtt még döntetlenre állt, a végjáték aztán a hazaiaké volt.

Lakner Gábor Érdekesnek ígérkező mérkőzést rendeztek a kiemelt fiú kadet kosárlabda-bajnokság egyébként is kiegyenlített keleti csoportjában: Pasaréten a 4/1-es mérleggel rendelkező Vasas Akadémia a 3/2-es mutatóval bíró Szolnoki Sportcentrumot fogadta. Vendégsiker esetén a szolnokiak utolérték volna a fővárosiakat, akik hazai pályán a győzelem reményében léptek pályára.

Vasas U14 EYBL

Radics Gerzson (labdával) volt a mezőny legeredményesebbje (korábbi felvétel)

A találkozó elején azonban a vendégek akarata érvényesült, öt perc után 1-6-ot mutatott az eredményjelző. A Vasas aztán összekapta magát, és fordított, de a negyed végén ismét a Szolnoknál volt az előny. A második szakaszban felváltva potyogtak a kosarak, a csapatok azonban leginkább egymás hibáiból éltek. Mindkét edző elégedetlen volt a látottakkal, aminek hangot is adtak az időkérések alatt. A Vasas Akadémia szakosztályigazgatója, a 110-szeres válogatott Mészáros Zalán meg is jegyezte: látszik, hogy hétköznap délutáni mérkőzést játszanak a fiúk, és a fárasztó iskolai nap után estek be a terembe. A vendégek aztán gyors indításaiknak köszönhetően elléptek, és kilencpontos előnyt harcoltak ki, melyből Radics Gerzson kettőt lefaragott a nagyszünet előtt.

Térfélcsere után Süli Zoltán triplájával már tizenhárom ponttal is vezetett a Szolnok (31-44), ekkor azonban varázsütésre védekezést váltott a Vasas, a szigorúbb és keményebb játéknak köszönhetően a negyed végére hat pontra zárkózott fel Maurer Csaba együttese. Az utolsó szakaszban is kitartott a kemény hazai védőjáték, a Vasas így hosszú idő után visszavette a vezetést (52-46). A Szolnoki Zoltán vezette vendégcsapat azonban nem adta fel, és még egyszer kiegyenlített, fél perccel a vége előtt minden a nulláról indult (52-52). A végjátékban mindkét csapat nyerhetett volna, végül a higgadtan büntetőző Vasas győzött 55-52-re.

A vendégek trénere a mérkőzés elejével, a hazaiaké a végével volt elégedettebb, abban azonban mindketten egyetértettek, hogy a küzdőszellemmel nem volt probléma. Az előrelépéshez márpedig ilyen kiélezett mérkőzésekre lenne szükség minden héten. Maurer Csaba és Szolnoki Zoltán egyébként a folyosón hosszasan elemezte a mérkőzést, örömteli volt látni, hogy a két szakember a pályáról levonulva már nem volt ellenfél.

„Nagyon rosszul játszottunk az egész mérkőzésen, a védekezésünk és a támadásunk is szétesett, a fáradtság lehet ennek az oka – mondta a tizennyolc pontjával a mezőny legeredményesebbjének bizonyult Vasas-játékos, Radics Gerzson – Az akaratunknak köszönhető a győzelem, kisebb hullámvölgyben vagyunk, de kijövünk belőle.”