Elhunyt Puskás Ferenc özvegye

Keddről szerdára virradó éjszaka budai otthonában, életének 84. évében elhunyt Puskás Ferencné (született Hunyadvári Erzsébet), a világhírű magyar labdarúgó, Puskás Ferenc (1927–2006) özvegye – adta hírül a puskas.com.

Hunyadvári Erzsébet 1932-ben született Budapesten, a Kispesti AC 16 esztendős kézilabdázójaként ismerkedett meg Puskás Ferenccel, a klub futballcsapatának sztárjával, akinek 1950-ben esküdött örök hűséget a kispesti Nagyboldogasszony-templomban.

Puskás Ferenc özvegye, Puskás Ferencné Hunyadvári Erzsébet néz egy ollózó futballistát ábrázoló ezüstszínű szobrot a Magyar Labdarúgó Szövetség budapesti székházában 2012. augusztus 2-án, amelyet Puskás Ferencnek, a legendás Aranycsapat néhai kapitányának, a nemzet sportolójának abból az alkalomból ítéltek oda, hogy Mexikóban beválasztották az ottani labdarúgó Hírességek Csarnokába. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

1952-ben született meg egyetlen gyermekük, Puskás Anikó, aki 2011-ben a spanyolországi Valenciában hunyt el. Puskás Ferencné 1956. december 1-jén többszöri sikertelen próbálkozás után jutott ki négyéves kislányával együtt, éjszaka gyalog menekülve a szovjet hadsereg által megszállt Magyarországról Ausztriába, hogy azután Olaszországban csatlakozzon férjéhez, a november 1. óta Nyugat-Európában túrázó Budapesti Honvéd csapatkapitányához.

Mint ahogy arról a puskas.com beszámolt, Puskás Ferencné öt kontinensre követte az edzőként Észak-Amerikától Ausztráliáig szinte mindenhol feladatot vállaló férjét, akivel a demokratikus fordulat után, 1991-ben költöztek vissza Magyarországra. Ötvenhat éven át voltak férj és feleség. A legendás sportember életének utolsó hat esztendejében már állandó gondozásra szorult, ezekben az években felesége sem hagyta el Budapestet, Spanyolországban élő lányával, unokáival és dédunokáival is csak akkor találkozhatott, ha ők látogatták meg a dédszülőket.

A sport- és üzleti ügyekben korábban mindig a háttérben maradó Puskás Ferencné férje betegsége és halála után személyes segítséget nyújtott a Puskás című életrajzi könyv (Szöllősi György, 2005), a Puskás Hungary dokumentumfilm (Almási Tamás, 2009) elkészítéséhez, a felcsúti Puskás Akadémia elindításához, a FIFA Puskás-díj megalapításához, a spanyolországi Puskás-hagyaték hazaszállításához és a Puskás Intézet létrejöttéhez is.

Forrás: www.telesport.hu – RSS