Elkészült az első rekortán pálya az MLSZ közreműködésével

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Magyar Labdarúgó Szövetség 2015-től egy közös projekt keretében rekortán borítású, többfunkciós pályákat épít országszerte EMMI támogatásból, TAO-támogatásból és az önkormányzatok által fizetett önrészekből.

Eddig tíz helyszín került bele a Beruházási Igazgatóság programjába, melyek közül, a tervek szerint, hét helyszínen idén, a további három helyszínen pedig 2016-ban kerül sor pályaépítésre. Az idei évben megkezdett hét kivitelezés közül hármon már sor került a műszaki átadás-átvételre, négy pálya esetében pedig jelenleg is folyik a kivitelezés. Ezen pályák az alábbi helyszíneken épültek/épülnek fel 2015-ben.

• Kadarkút – Jálics Ernő Általános Iskola

• Polgárdi – Széchenyi István Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

• Miskolc – Munkácsy Mihály Általános Iskola

• Edelény – Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola

• Balassagyarmat- Városi Sportintézmény, Ipolypart u.

• Pásztó – Hajós Alfréd utcai sporttelep

• Hajdúdorog – Szent Bazil Oktatási Központ Általános Iskolai Tagintézménye

A Minisztérium összesen 100 millió forint támogatást ajánlott fel többcélú rekortán burkolatú pálya kialakítására, melynek köszönhetően a pályázók önrész befizetési kötelezettsége jelentősen csökkent a megszokott 30%-hoz képest, mivel a támogatás egy részét erre a célra lett felhasználva. Egy rekortán pálya teljes bruttó költsége 24 és 30 millió forint körül mozog, kiegészítő elemek nélkül. Az alacsonyabb költségű pályák meglévő aszfaltburkolatra épülnek, míg a zöldmezős beruházások magasabb kivitelezési díjjal járnak. A pályázók választhattak, hogy milyen felszereltséggel kérik a pályát: választani lehetett világítást, labdafogó hálót és palánkot az oldalvonalak mellé, a pályát körülvevő viacolor burkolatot, valamint 2 db kisebb méretű kaput kérhettek kiegészítésként.

Az MLSZ által épített multifunkciós pályák felszerelésüket tekintve alkalmasak labdarúgásra, kézilabdázásra és kosárlabdázásra. Természetesen a felhasználás köre tovább bővíthető, a felület ugyanis kiválóan alkalmas teniszezésre, röplabdázásra és különböző atlétikai gyakorlatok művelésére is. A rekortán pályák karbantartási igénye minimális, és jól ellenáll a környezeti viszonytagságoknak, ideális helyszínt biztosít az alacsonyabb költségvetéssel bíró intézmények számára.

2016-ban a jelenlegi tervek szerint Piliscsabán, Sárándon és Kemecsén épülnek rekortán pályák a Beruházási Igazgatóság szervezésében.

Forrás: www.mlsz.hu – RSS