Ezüstbúcsú

Ezüstéremmel zárta a magyar válogatott az ifjúsági tájékozódási futó Európa-bajnokságot Lengyelországban. Az U16-os leányok egyéni sprintversenyében Gárdonyi Csilla végzett a második helyen, míg U18-ban Sárközy Zsófia negyedik lett. Az elmúlt évek legjobb eredményét produkálva a magyar csapat harmadik lett a pontversenyben.

Majer Dániel Pozitív nappal zárta a magyar ifjúsági tájfutó-válogatott a korosztály Európa-bajnokságát Jarosławban. Az összességében is jól sikerült viadal utolsó napján az előző napi, csapatváltóban szerzett aranya mellé ezúttal ezüstöt tett Gárdonyi Csilla a leányok egyéni sprintversenyében. Szintén egyéni sprintszámban negyedik helyet szerzett Sárközy Zsófia az U18-as mezőnyben.

Gárdonyi Csilla Forrás: valogatott.mtfsz.hu

Gárdonyi Csilla  •  Forrás: valogatott.mtfsz.hu

A hosszabb versenyszámok után ezúttal a mindössze tíz-tizenkét perces, 2,2 és 3,2 km közötti elméleti távon zajló sprintversenyeket rendezték az Eb-n. Gárdonyi Csilla 86 induló közül érte el a kiemelkedő eredményt az U16-os lányok között. A többi magyar induló is előkelő helyen zárt, Hajnal Dorottya nyolcadik, Szuromi Hanga tizenhetedik, Hajdu Nelli a 23. helyen érkezett célba.

Az U18-as leányversenyben Sárközy Zsófia mindössze tizenhárom másodperccel maradt le a dobogóról. Negyedik helyezésén túl a magyar csapat Gerber Csenge 17., Pataki Réka Dalida 27. és Vékony Vanda 30. helyét könyvelhette el a majd száz fős mezőnyben.

Az U16-os fiúk között Horváth Csongor érte el a legjobb eredményt, kilencedikként zárt a 89 célba érkező között. Mögötte két hellyel, a tizenegyedik pozícióban végzett Jónás Ferenc. Szabó Marcell a 60., Szuromi Áron 66. lett.

Az U18-as fiúk versenyét elképesztő skandináv fölény jellemezte, az első hat helyen kizárólag ezekből az országokból érkező versenyzőket találunk. A legjobb magyar szereplés Zacher Márton nevéhez fűződik, ő a 25. helyen végzett.

„Elégedetten távozunk Lengyelországból – mondta Viniczai Ferenc, a csapat egyik edzője. – Az országok közötti harmadik helyezés az elmúlt évek legjobbja, erre büszkék lehetünk. Az utolsó erőtartalékait mozgósította ma a csapat. Az előző naphoz képest nagyot változott az időjárás, harminckét fokról tizennyolcra hűlt a levegő. A háromnapos sorozatterhelés mellett ez még inkább megnehezítette a versenyzők dolgát” – nyilatkozott az ezúttal nem terepen, hanem Jarosław belvárosában zajló futásról az edző.

Nem értek véget a sportág utánpótlásversenyei, egy héttel az ifik után a juniorok Európa-bajnokságát rendezik.