Fehérvári és újpesti siker

Az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia és az UTE is győzelemmel kezdte az U16-os jégkorong European Rookie Cup zágrábi négyes döntőjét. Előbbi a MAC Budapestet, utóbbi az osztrák Villachot múlta felül az első napon.

Pusztai Viola Olyan nap sosem lesz, amikor mindegyik magyar csapat nyer – ez már az U16-os jégkorong European Rookie Cup négyes döntője előtt eldőlt, hiszen az osztrák Villach mellett az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia, a MAC Budapest és az UTE harcolta ki a részvételt a zágrábi tornán.

A két kapitánya, Csicsák Erik (balra, MAC Budapest) és Vértes Nátán (Ifj. Ocskay Akadémia)

A MAC-nak már az első napon megadatott a lehetőség, hogy elérje azt, ami a hazai korosztályos bajnokságban az egész szezonban nem sikerült: legyőzze a veretlenül bajnokságot nyert fehérváriakat. Nos, az első harmad után még nagy lángon égett ennek a reménye, hiszen 1-1-gyel mehettek a szünetre a felek. A másodikban azonban az Ifj. Ocskay Akadémia fiataljai háromszor is gólt ünnepelhettek, miközben a fővárosiak egyszer sem, így az utolsó húsz perc előtt háromgólos előnyre tettek szert. Bár a MAC a harmadik harmadban ismét betalált, a vetélytársát ezzel nem tudta megzavarni, így a fehérváriak magabiztos, 6-2-es győzelmet arattak.

A torna első napjának második mérkőzésén az UTE az osztrák Villachhal csapott össze. A lilák az első harmad után 2-1-re vezettek, és az előnyüket a második játékrészben egy góllal növelték. Az osztrákok a harmadikban csak szépíteni tudtak, s miután az újpestiek az utolsó húsz percben sem maradtak találat nélkül, végül 4-2-re nyertek.

Szombaton a magyar csapatok közül a MAC és az UTE játszik egymással. Igazi ki-ki meccsre számíthatunk, ha azt vesszük alapul, hogy a hazai bajnokságban a három nyert találkozóig tartó, bronzért folytatott versenyfutásban jelenleg 2-2-re áll a két csapat párharca. Szerdán, a legutóbbi összecsapásukból a lilák kerültek ki győztesként úgy, hogy a MAC hazai jégen már 3-0-ra is vezetett, onnan fordított 5-3-ra az ellenfél. Meglátjuk, ezúttal melyik csapatnak áll a zászló.

Az Ifj. Ocskay Akadémia nemcsak a hazai bajnokságban, de az European Rookie Cup eddigi mérkőzésein sem talált legyőzőre, és papírforma szerint a Villach ellen is a fehérváriak az esélyek. Persze, a papír könnyen szakad, így nem árt vigyázni az osztrákokkal.

EUROPEAN ROOKIE CUP, U16-OS NEMZETKÖZI TORNA, NÉGYES DÖNTŐ, ZÁGRÁB
Pénteki eredmények: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia–MAC Budapest 6-2, UTE–Villach (osztrák) 4-2
Április 9. (szombat): Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia–Villach (osztrák) 14.40, UTE–MAC Budapest 17.40
Április 10. (vasárnap): MAC Budapest–Villach (osztrák) 10.00, Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia–UTE 13.00
A jelenlegi állás: 1. Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia 3 pont, 2. UTE 3, 3. Villach 0, 4. MAC Budapest 0