Gólzáporos bemelegítés

Mexikó ellen, kiütéses győzelemmel kezdte az aucklandi leány U18-as vízilabda-világbajnokságot a magyar válogatott. Hertzka Orsolya nyolc góllal járult a sikerhez.

STJ A legkönnyebb ellenféllel kezdte az Auckland-ben zajló leány U18-as vízilabda-világbajnokságot a magyar együttes. Faragó Tamás csapata a nyitónapon Mexikóval került szembe. A mérkőzést az AUT Millennium Centre-ben rendezték meg. A vizes központot 2015 augusztusában adták át, és az ifjúsági vébé az első FINA-rendezvény, amelynek otthont ad. A hétköznapokon itt játssza meccseit a North Harbour gárdája, és itt található az új-zélandi pólószövetség központja is.

A vb helyszíne az AUT Millennium Centre

A vb nyitányára kiegészült a magyar válogatott kerete, befutott ugyanis Auckland-be Tóth Csenge és Vályi Vanda, akik Faragó Tamás nőiutánpótlás-kapitány társaságában csak a múlt hét közepén keltek útra, azaz kihagyták az ausztráliai felkészülési tornát. A Mexikó elleni találkozón a fehér sapkában pólózó magyar együttes vezethette az első támadást, de Hertzka Orsolya akciót lezáró lövése elkerülte a kaput. A túloldalon Maria Méndez Speckman lőtte el a labdát, mielőtt lejárt volna a támadóidő, de méterekkel célt tévesztett. Pontosan egy perc telt el a meccsből, amikor Mchunu Hlengiwe emberelőnyt harcolt ki a magyar együttesnek, majd ő maga gólra is váltotta a fórt. Attól kezdve nem volt megállás: az első és a második negyedet egyaránt 7-2-re nyerték a magyarok, majd a harmadik felvonásban rátettek még egy lapáttal, és 8-1-re diadalmaskodtak.

Hertzka Orsolya nyolc góljával a mezőny legeredményesebb játékosa lett

A mexikóiak a záró negyedben – önmagukhoz képest – valóságos gólparádét mutattak be, hiszen háromszor is eredményesnek bizonyultak. Más kérdés, hogy ekkor is kaptak egy nyolcast. Jellemző a mieink mentalitására, hogy noha az utolsó perc kezdetén már 20 gól különbséggel vezettek, akkor sem álltak le, és búcsúzóul – 33 másodperc alatt – még kétszer beköszöntek. A házi gólversenyt Hertzka Orsolya nyerte, aki nyolcszor volt eredményes, míg Vályi Vanda hatszor.

A vége 30-8 lett, de a könnyed fürdőzésnél keményebb erőpróbák várnak a csapatra a folytatásban.

Rögvest kedden a mezőny egyik legerősebb alakulata, Kanada ellen, amely némi meglepetésre csak 12-8-ra gyűrte le a németeket. A tét a csoportelsőség, amelynek a megszerzése azért lenne fontos, mert a csoportok élen végző együttesek egy nap plusz pihenőt kapnak.

Leány ifjúsági világbajnokság, Auckland
D csoport, 1. forduló
Magyarország–Mexikó 30-8 (7-2, 7-2, 8-1, 8-3)
Magyarország: Lekrinszki – Hertzka 8, Tóth Cs. 2, Vályi V. 6, Mchunu 4, Koncz 2, Mucsy 1, Ádám 2, Kiss E., Muzsnay 5, Magyari (kapus)