Győzelem itt és ott

A MAC Budapest és az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia is győztesen hagyta el a jeget az U16-os European Rookie Cup második napján. Előbbi a Tüskecsarnokban a Ljubljanát, utóbbi Kranjban a házigazdát múlta felül.

Pusztai Viola „Túl sok a kiállítás, már legalább nyolc perc” ‒ jegyezte meg az egyik szurkoló papa a másiknak a MAC Budapest mérkőzésén, az első harmad utáni szünetben. Az U16-os jégkorong European Rookie Cup budapesti tornájának második napján a házigazda a Ljubljana ellen lépett jégre, s az észrevétel jogos volt: a MAC egészen pontosan kilenc percet töltött emberhátrányban az első harmadban, a hátralévő egyet ugyanis már a második elején ülte le Fekete Máté.

No, nem mintha a szlovénok nagyobb veszélyt jelentettek volna emberelőnyben Farkas Roland kapujára, mint egyébként. A tizennyolcas mezben játszó Jure Povsére azért így is, úgy is nem ártott figyelni, mert, ahogy mondani szokták, kicsi a bors, de erős. Esetében rendkívül gyors, így a védőknek néha meggyűlt vele a bajuk, de nem annyira, hogy abból hátrányuk származott volna.

Az első harmad végén azért meleg helyzeteket kellett átélni a MAC-osoknak a kapujuk előtt, de Farkas remekül védett, ezért a játék a szünet után 0-0-ról folytatódott. A hazaiak a második harmadban magasabb fokozatra kapcsoltak, ami meghozta a gyümölcsét, illetve a gólokat. A játékrész ötödik percében korongszerzés után Tóth András Máté lendületesen korcsolyázott el a bal szélen, majd remekül passzolt középre az érkező Csicsák Erik elé, aki nem hagyta ki a helyzetet.

A MAC-nak a Ljubljana ellen is volt oka örömre Forrás: MAC Budapest

A MAC-nak a Ljubljana ellen is volt oka örömre  •  Forrás: MAC Budapest

Hét perccel később ismét Csicsákot ölelgethették a társak. A szlovénok már a magyar kapu felé vették az irányt, de a korong elakadt a jól védekező Kármán Zsombor korcsolyájában, ő pedig azonnal passzolt a nagy elánnal érkező csatárhoz, aki ismét pontosan célzott. Érdekesség egyébként, hogy a Ljubljana kapuját lány védte, bár ez csak onnan derült ki, hogy a sisakja alól kilógott a copfba kötött haja.

Ha egy üzlet beindul… Másfél perccel a második találat után Galántai Richárd ment el a baloldalon, majd passzolt középre Pályi-Kiss Patriknak, aki szépen betette a pakkot a hálóba. Négy perccel a harmad vége előtt már néggyel vezetett a MAC: Csicsák ezúttal a cseleivel bolondította meg az ellenfél játékosait, akik nem találták a pakkot, illetve már csak akkor, amikor Fekete Máté emelése után ki kellett szedniük a kapuból.

A MAC győzelmét nem fenyegette veszély annak ellenére sem, hogy a harmadik játékrészben inkább a küzdelemé volt a főszerep. A magyar csapat végül 4-0-ra nyerte második meccsét a tornán.

„Az első harmadban nem úgy játszottunk, ahogy elterveztük  ̶  mondja a mérkőzésen remeklő Csicsák.  ̶  Igaz, hogy több kiállítást is kaptunk, de emberhátrányban is akadtak helyzeteink. Inkább nem voltunk túl frissek, ezért maradtak ki a lehetőségeink. A második harmadban ellenben már szinte maguktól jöttek a gólok.”

„Nagyon jól teljesített a sorunk, de ez a többire is ugyanúgy igaz  ̶  magyarázza a szintén kitűnően teljesítő Tóth.  ̶  A társaim remekül helyezkedtek, ezért tudtam nekik pontos passzokat adni, és jól járattuk a korongot. Az első harmad nehéz volt, hiszen nyolc percet emberhátrányban játszottunk, de kiváló kapusteljesítménnyel és megfelelő védekezéssel megoldottuk a feladatot.”

A torna vasárnapi zárómeccsén a Medveščak Zagreb ellen mindketten győzelmet várnak, hiszen a csapat hibátlan mérleggel akarja biztosítani helyét az European Rookie Cup négyes döntőjében.

EUROPEAN ROOKIE CUP, U16-OS NEMZETKÖZI TORNA, BUDAPEST
Pénteki eredmények: MAC Budapest–Salzbug 5-1, Ljubljana– Medveščak Zagreb 6-5
Szombati eredmények:
MAC Budapest‒Ljubljana 4-0, Salzburg‒ Medveščak Zagreb 4-2
Március 20. (vasárnap): Ljubljana‒Salzburg, Tüskecsarnok, 10.10, MAC Budapest‒ Medveščak Zagreb 13.10

Az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia a szlovéniai tornán sokkal szorosabb mérkőzést vívott a házigazda Triglav Kranjjal. Nem arról árulkodik a 9-4-es végeredmény, pedig az első harmad után még a házigazdák vezettek 3-1-re. Sőt, egészen a második harmad közepéig őrizték a kétgólos előnyüket, akkor azonban beindult a fehérvári henger. Csupán két percre volt szükségük a magyar fiúknak, hogy egyenlítsenek, előbb Szűcs Ádám, majd emberelőnyben Almási Márk zörgette meg az ellenfél hálóját.

Az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia U16-os csapata ismét bizonyította erejét

Az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia U16-os csapata ismét megmutatta erejét

Két perccel a játékrész vége előtt ismét emberfórban született magyar találat, a duplázó Dézsi Bence révén, amely egyben a vezetést is jelentette. Ugyanabban a percben ráadásul Almási is megszerezte a második találatát, így az utolsó harmadra már 6-4-es fehérvári vezetéssel fordultak a felek.

Az utolsó húsz perc nem hozott fordulatot, azaz a kranjiak nem tudtak felkelni a padlóról. A magyar fiúk pedig még rájuk is számoltak: Rétfalvi Kristóf és Szűcs Ádám megduplázta góljai számát, és Vértes Nátán is betalált, így alakult ki az ötgólos győzelem.

„A meccs elején kicsit álmosan kezdtünk, és ez az első harmad eredményén meg is látszott  ̶  így a mérkőzésen gólpasszt jegyző Kovács Alex.  ̶  A második harmadra szerencsére felébredtünk, és összekaptuk magunkat, csapatként tudtunk küzdeni, és elhitettük egymással, hogy vert helyzetből is képesek vagyunk felállni. Fejben már kezdünk fáradni, hiszen a héten csupán kedden nem játszottunk mérkőzést, de muszáj bírnunk, hiszen meg kell küzdenünk még az Innsbruckkal is.”

EUROPEAN ROOKIE CUP, U16-OS NEMZETKÖZI TORNA, KRANJ (SZLOVÉNIA)
Pénteki eredmények: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia‒Szarajevó 18-0, Kranj‒Innsbruck 4-2
Szombati eredmények: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia‒Kranj 9-4 Innsbruck‒Szarajevó 9-1
Március 20. (vasárnap): Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia‒Innsbruck 10.00, Kranj‒Szarajevó 13.30