Közel a bravúrhoz

Bár fél órán keresztül vezetett, és a döntetlenhez is nagyon közel állt, végül 2-1-es vereséget szenvedett Írországtól az Eb-selejtező elitkörének első fordulójában az U17-es leányválogatott. A csoport másik mérkőzésén a franciák meglepetésre 1-1-re végeztek a csehekkel.

Nagy-Pál Tamás Cél a tisztes helytállás – harangoztuk be Schumi Dorottya szövetségi edző szavait tolmácsolva a leány U17-es Európa-bajnokság selejtezőjének elitkörét. Persze, mindenki tudja: általában az ilyen kijelentések mögött mindig az rejlik, hogy az esélytelennek tartott gárda szeretne meglepetést okozni.

magyar-ír U17

A kezdőcsapat  •  Forrás: mlsz.hu

A magyar lányok is így voltak ezzel a Franciaországban rendezett minitorna első fordulójában Írország ellen. Bár az ellenfél kezdett jobban, komoly veszélyt nem tudott kialakítani, nem úgy a mieink: többször is ziccerbe kerültek, a 26. percben pedig meglepetésre a vezetést is megszerezték.

Csike Eszter passzát követően Vachter Fanni talált a kapuba, ráadásul nem sokkal később megduplázhatta volna az előnyt. Pontatlanul célzott, de nem lehettek a lányok elégedetlenek, így is 1-0-ás előnnyel vonulhattak pihenőre.

Csupán azt bánhatták, hogy még egy egész félidő hátravolt a mérkőzésből, ugyanis sejteni lehetett: az írek mindent egy lapra feltéve rohamoznak, hogy érvényesítsék a papírformát.

Ennek ellenére nem tudott komoly offenzívába kezdeni az ellenfél, szerencsére volt szüksége ahhoz, hogy egyenlítsen: az 56. percben szöglet után lepattanó labda találta meg Noonant, aki a magyar kapuba továbbított (1-1).

A folytatásban mindkét csapat nagy erőket mozgósított a győztes gól megszerzéséért, lehetőségek is adódtak, de nem tudtak élni vele a lányok, már-már úgy tűnt, döntetlennel ért véget a találkozó. A 80. (ebben a korosztályban az utolsó) percben azonban elhalt magyar támadás után kontrázhattak az írek, melynek végén Kelly belőtte a mindent eldöntő gólt (1-2).

magyar-ír U171

Elmaradt a bravúr  •  Forrás: mlsz.hu

Közel volt tehát a magyar csapat a bravúrhoz, de végül egygólos vereséggel kezdte a tornát. A csoport másik mérkőzésén ellenben meglepetéseredmény született: a toronymagas favoritnak számító franciak csupán 1-1-es döntetlenre végeztek a csehekkel. A mi lányaink hétfőn a gallok ellen folytatják a szereplést.

„Jól játszottak a lányok, megvoltak a lehetőségeink, az első félidőben több gólt is szerezhettünk volna – értékelt a mérkőzést követően Schumi Dorottya szövetségi edző az mlsz.hu-nak. – A második játékrészben is eljutottunk néhányszor az ellenfél kapujáig, de a játékosok rossz döntéseket hoztak, sokszor egyénileg akarták befejezni az akciót. Mindent megtettünk a győztes gól érdekében, de a végére elfáradtunk, és úgy éreztem, sok esetben a játékvezetői ítéletek is az ellenfelünket segítették. Nagyon sajnáljuk, hogy így alakult. A második találkozó ennél is nehezebb lesz, és mivel ez a meccs sokat kivett a játékosokból, és kisebb sérülések is nehezítik a dolgunkat, több helyen is változtatni, frissíteni kell.”