Háromgólos nyitány

Az U17-es leányválogatott a hajrában lőtt gólokkal tette magabiztossá az azeriek ellen győzelmet a hazai rendezésű Európa-bajnoki selejtezőtornán, a folytatásban a észtek következnek.

Up-info A Schumi Dorottya vezette U17-es leányválogatott a csoportból való továbbjutást tűzte ki célul a hazai rendezésű Európa-bajnoki selejtezőtorna előtt, annak megfelelően azonnal támadásba lendült az azeriek elleni, Bükön megrendezett nyitányon. Az ellenfél elsősorban a védekezésre koncentrált, az első negyedórában sikerrel, akkor még nem sikerült feltörni a hátsó alakzatukat. A 19. percben megszereztük a vezetést, Dorner Dóra kapott labdát a vendégek tizenhatosának előterében, majd 18 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1-0). A folytatásban is a mieink domináltak, de újabb gólt nem sikerült szerezni.

wu17_2

A magyar válogatott győzelemmel kezdett  •  Forrás: mlsz.hu

A fordulás után is maradt a magyar fölény, de nem dőlhettünk hátra, mert bár az azeriek ritkán jutottak el a kapunk elé, a kapus Virág Rékának azért be kellett mutatnia egy-két védést. A hajrában többet kockáztattak a vendégek, de a gólokat a magyarok szerezték: a 78. percben Pusztai Sára bombázott a léc alá (2-0), majd a ráadás perceiben Dorner Dóra is beköszönt (3-0), így végül magabiztos sikerrel zártuk a találkozót.

A csoport másik mérkőzésén a lengyelek 7-0-ra legyőzték a magyar válogatott hétfői ellenfelét, az észt válogatottat.

„Kicsit nehezen szereztük meg az első gólt, és utána sokáig nem tudtuk megnyugtatóvá tenni az előnyt, pedig megvoltak a helyzeteink. Nem lehettünk nyugodtak, mert az azeriek is kialakítottak egy-két lehetőséget. Ez volt a lányok első tétmérkőzése, érthetően még újdonság volt, de nagyon akarták a sikert, végig dicséretesen küzdöttek, és  megérdemelten nyertek. A győzelem önbizalmat adhat , bízom benne, hogy a következő mérkőzést is sikerrel zárjuk” – értékelt a mérkőzés után az mlsz.hu-nak Schumi Dorottya.