Jármy Prímán lovagolt

A millstreeti utánpótlás Európa-bajnokság utolsó napja nem kezdődött jól a magyar válogatott számára. Ifj. Lázár Zoltán lova, Lacrima Di Felicita valószínűleg bakteriális fertőzést kapott, ezért a tavalyi egyéni hatodik helyezettünk nem tudta pályafutásának negyedik Eb döntőjét lelovagolni. A fiatal lovasok döntőjében, kilencedik helyen kezdő, Burucs Barna Sir Winston C-vel sajnos nem tudott célba érni, de így is kiemelkedő, hogy a kategória legjobbjai közé került. Az utolsó finálé ismét történelmi sikert hozott. A húsz éves, Justboy apaságú, Príma, a tizenhat éves Jármy Vincével az ifjúsági kategória döntőjének mindkét pályáját hibátlanul teljesítette, ami azt jelenti, hogy öt EB pálya alatt, a páros mindössze egy vizesárok hibát vétett és a vadászugratásban 2,91 hibaponttal mindösszesen, 6,91 hibaponttal zárta a kontinensviadalt, ami a negyedik helyet jelentette. A lenyűgöző stílusban teljesítő páros minden elvárást felülmúlva beírta magát a magyar díjugrató sport legnagyobbjai közé.

13631568 656917904471985 8752814591956241417 n

Pont hatvan éve, hogy Krizsán János ifjúsági Európa-bajnokságon Dániában ezüstérmet szerzett, azóta csak egy másik csodagyerek, Kovács Henri tudott hasonlót elérni, aki négy ifjúsági Európa-bajnokságon első tízben végzett. Legjobb helyezése 2007-ben Franciaországban negyedik hely, ugyanúgy, mint most Jármy Vincének.

Tizenhat napja csak kapkodjuk a fejünket, hiszen ebben a bő két hétben a magyar díjugrató sport csúcsversenyeken, csúcseredményeket ért el. A budapesti CSIO győzelmek és az utánpótlás EB, ahol a gyermek csapat negyedik helyezése, öt döntős lovas, Alasztics Aliz tegnapi hatodik helyezése és Jármy Vince délutáni negyedik helye magáért beszél.