Két ötödik hellyel indult a Grand Prix

Két világbajnokunk, Márton Luana és Salim Omar Gergely is a negyeddöntőig verekedte magát a kínai Tajjüanban zajló, G6-os besorolású Grand Prix állomáson, Salim Sharif Gergely az első mérkőzésén búcsúzott. Szerdán Józsa Leventének szoríthatunk.

Legjobb 16 közé jutásért, 58 kg

(fotó: MOB)

Salim Omar Gergely – Riad Hamdi: 2-0

Omar-pontokkal indult a mérkőzés, de hamar a szaúdi versenyző neve mellé került hat egység (2-6). Bő fél perccel a menet vége előtt újra a magyar fiú vezetett (7-6). Az utolsó pillanatokban pedig alaposan el is húzott és 13-7-re behúzta az első két percet. A második felvonás is jól indult, aminek az lett az eredménye, egy perc alatt négypontos fórt szorgoskodott össze Omar (6-2). Az utolsó hatvan másodperc pedig egyértelműen a magyaré volt, Hamdi nem tudott újítani, Omar pedig 12-3-ra hozva a második menetet, bejutott a nyolcaddöntőbe.

Nyolcaddöntő

Salim Omar Gergely – Mohammad Nour: 2-0
Intéspontokkal, majd egy fejtalálattal elhúzott a brit a meccs elején (0-5). Innen kapaszkodott vissza Omar és fél perccel a menet vége előtt már ő állt jobban (7-5). Igazán izgalmas volt vége, ahol Omar végül meg tudta tartani a vezetést és 8-7-re hozta az első két percet. A másodikat megint Nour kezdte jobban (3-5 fél perc után). A forgatókönyv hasonló volt, a menet felénél a magyar fiú vezetett már (8-6). Sőt, a végéhez közeledve már ő ment öttel (11-6). Innen már nem tudott egyenlíteni a brit és ezzel Omar jutott a legjobb nyolc közé.

Negyeddöntő

Salim Omar Gergely – Tae-joon Park: 0-2

Hatalmas hévvel vetette bel magát a küzdelembe Omar, akinek fejre indított látványos akciói ugyan nem találtak az elején, de testre igen és még egy intésnek és ütésnek hála 4-1-re vezetett fél percnyi küzdelmet követően. Park egy pillanatra visszavette a vezetést a felénél, de tényleg csak addig, míg a magyar lába megint landolt a protektorán (6-5). Az utolsó 20 másodpercnek is egypontos magyar előnyről mentek neki a felek (11-10). A dél-koreai viszont fordított és 10 másodperccel a vége előtt már ő állt jobban (11-17) és innen már nem tudott egyenlíteni a magyar fiú. Omar ütésével, majd egy túloldali intésponttal indult a második menet. Jóval taktikusabb második felvonás volt ez, mint az első, kevesebb ponttal eleinte. Park sokáig vezetett eggyel (3-4), de egy látványos fejesnek is köszönhetően Omar fordított és a végjátékra 10-5-ös magyar vezetéssel érkeztek a küzdők. Park azonban megint nagyot ment a végén és 12-10-re megnyerte a második felvonást, ezzel ő jutott a négy közé, Omar 5. lett a Grand Prix-n.

Legjobb 16 közé jutásért, 57 kg

(fotó: MOB)

Márton Luana – Dominika Hronova: 2-0

Hamar hátrányba került az idei magyar világbajnok (0-2), de egy fejre jó ütemben elhelyezett rúgással fordított még az első percben. Ezt fajta akciót gyorsan megismételte Luana, és 7-2-es előnnyel várhatta a menet hajráját, ahol nem tudták már elvenni tőle a menetet (10-3). A második periódus Luana rohamaival indult, ez fél perc alatt 4-0-s fórban manifesztálódott. Egy percnél jött egy fejes, majd egy intés és máris 8-0 állt az eredményjelzőn. Ezt a különbséget meg is tartotta a végéig és magabiztosan jutott a nyolcaddöntőbe.

Márton Luana – Wei-chun Lin: 2-0
Remekül kezdett a magyar lány, fél perc alatt 4-0-ra vezetett. Intésekkel ez a fór az utolsó perce 6-0-ra duzzadt, a tajvani nem tudott mit kezdeni Luanával, így maradt a 6-0 az első két percet követően. Az ázsiai kapta el jobban a rajtot második menetben, ütéssel és intésekkel hárommal vezetett a táv felénél (0-3). Luana viszont fél perccel a vége előtt fejre talált és egyenlített, sőt a legvégén testre is, így 5-3-ra fordított és ő is ott van a negyeddöntőben.
Negyeddöntő
Márton Luana – Skylar Park: 0-2
A kanadai talált először a mérkőzésen (0-2) és a kétpontos előnyét a menet feléig tartotta is (1-3). Sokáig nem változott az állás, egy intéssel tudta minimalizálni a hátrányt Lua a vége felé, majd egy újabb intéssel egyenlített 7 másodperccel a vége előtt (3-3), de akciópontja nem volt, a kanadai vitte el a menetet. A második felvonás is Park pontjaival indult (0-2), de most gyorsan jött a magyar válasz, sőt, válaszok (7-2 fél percet követően). Egy perc telt el a menetből, mikor Park kezét ápolni kellett, de tudta folytatni a küzdelmet. Bő fél perc volt hátra, mikor számolni is kellett a kanadaira, akit Luana alaposan fejberúgott (10-6). Ez sem törte meg és feljött 10-9-re. Sőt, újra előnybe került egy fejtalálattal (10-12), ráadásul még egyszer talált és öt pontról már nem tudott visszajönni Lua és ő is ötödik lett a Grand Prix-n.

Grand Prix, Kína, legjobb 16 közé jutásért, 58 kg

Salim Sharif Gergely – Mahdi Hajimousaei: 0-2

(fotó: MOB)

Iráni fejtalálatokkal indult a meccs (0-6), ráadásul a harmadik ilyen akció után – plusz egy intés – már 0-10 is állt az eredményjelzőn. Megjöttek az első Sharif-pontok a hajrában, de az első két percet az iráni már nem engedte ki a kezéből. A második etap egy intéssel és magyar vezetéssel indult. Hajimousaei azonban nem felejtette el a szünetben, hogy kell fejre találni és fordított, 1-3-ról jöhetett az utolsó perc. Ott gyorsan kétszer talált fejre megint Hajimousaei és elhúzott a hajrá előtt. Innen Sharif már nem tudott visszajönni és búcsúzni kényszerült.

A magyarok további programja:

Október 11., szerda:

Józsa Levente (68 kg)

Levi a legjobb 16 közé jutásért az olasz Dennis Barettával mérkőzik majd.

[DRAW] DAY 2 – Taiyuan 2023 World Taekwondo Grand Prix

Az időeltolódás 6 óra, a versenyek magyar idő szerint hajnali 4 órakor kezdődnek a Shanxi Sports Centerben.

EREDMÉNYEK

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

A harmadik Grand Prix után jön még a manchesteri Grand Prix Final december elején.