Kettős siker

Az U16-os fiú- és leány kosárlabda-válogatott is győzelemmel folytatta szerepelését a szlovákiai Olimpiai Reménységek Versenyén. A fiúk a cseheket, a lányok a szlovákokat múlták felül.

Lakner Gábor Az első napon elszenvedett vereségek után az U16-os fiú- és leány kosárlabda-válogatott is javítani tudott a szlovákiai Olimpiai Reménységek Versenyén: a fiúk a cseheket, a lányok a házigazda szlovákokat győzték le.

Ezúttal kezdjük a lányokkal, hiszen ők két és fél órával előbb léptek parkettára. Mészárosné Kovács Andrea együttese nem tudta megismételni előző napi jó játékát, ezúttal hullámzó volt a teljesítmény. Vagy minden sikerült, vagy semmi nem jött össze, de a csapat így is csupán egy negyedet veszített el: a záró szakaszban egyetlen ponttal voltak jobbak a hazaiak. A játékosok közül sokaknak ez volt a második mérkőzése a válogatottban, így a kiegyensúlyozott teljesítményt még nem is lehetett tőlük elvárni. A válogatott végül 60-51-re győzött Szlovákia ellen.

„Voltak jobb és rosszabb periódusaink, de azzal elégedett vagyok, hogy jóval több kísérletünk volt, mint a szlovákoknak, és az eladott labdáink száma biztatóan csökkent. Amiben feltétlenül javulnunk kell, az a kiharcolt faultok száma, de ez olyan terület, ahol könnyű előrelépni” – értékelte holnapunknak a mérkőzést Mészárosné Kovács Andrea.

Váradi Attila

A fiúk is győzelemmel folytatták a tornát, bár ugyanolyan puhán kezdték a találkozót, mint az előző napi vereség alkalmával. Ezúttal is a második negyedben indult be Váradi Attila együttese, amely folyamatosan javuló védekezéssel végül legyűrte a cseheket. Az utolsó negyedet 19-8-ra nyerte a csapat, és annak köszönhetően a mérkőzést is behúzta, a végeredmény 77-63 lett a magyarok javára.

„Minden téren sikerült előrelépnünk az első összecsapáshoz képest, a letámadás ellen jóval okosabban játszottunk, míg támadásban, bár voltak megingásaink, nagyrészt koordináltuk a játékot, és a végére a védekezésünk is szépen összeállt” – mondta a találkozó után Váradi Attila, aki példás szerénységgel megjegyezte: azért a tegnapi ellenfél erősebb volt.

A torna záró napján a fiúk 13 órakor Szlovákiával mérkőznek meg Pozsonyban, míg a lányok 13.30-kor Csehországgal mérik össze a tudásukat Pezinokban.