Kimaradt lehetőségek és vereség Belgium ellen

Nemzeti csapatunk 20-17-re kikapott a belga válogatottól Székesfehérvárott.

Az idei válogatott mérkőzéseken szerencsénk volt az időjárással, elkerülte a találkozókat az eső. Így volt ez október 29-én is, tehát egy remek találkozó elé néztünk, ahol mindössze az erős szél szólt bele a játékba.

Grátz Vilmos szövetségi kapitány kiemelte még a párharc előtt, hogy meg kell szerezniük a vezetést és gyorsan növelniük kell az előnyt, mert a belgák így megzavarodhatnak az elején. A magyar válogatottnak sikerült is előnyhöz jutnia. Mutatós akciókat vezetve a mieink hamar odaértek az end zone-hoz. Végül a vendégek jól védekeztek a vörös zónában, így maradt a mezőnygól kísérlet, Baksa Ferenc pedig 26 yardról bevágta a kapufák közé a labdát (3-0). A field goal valóban megzavarta a belgákat, hiszen több hibát is vétettek. Hamar visszakerült hozzánk a labda és ismét mezőnygól távba kerültünk. Itt Czirók Márton és Elek Dávid is megszerezhette volna az első TD-t a meccsen, de elejtették Bencsics Márk átadását a pontszerző területen belül. Jöhetett a hárompontos, ám Baksa lövésébe beleszóltak a természet erői, felkapta a szél a malacbőrt és mellé repítette azt.24605732_6fa6d964941bc55ae807326fa53d7de5_xl

A második negyedben továbbra is zavarodottan játszottak a vendégek, nehezen szerezték meg első first downjukat. Viszont Arkadi Meerschout nagy futásával megtört a jég és a magyar térfélre jutottak a belgák. Innen pedig szépen haladtak előre a vendégek, akik irányítójuk, Tomasz Firszt 4 yardos futása révén megfordították az állást. Az extra sikertelen volt, miután rossz volt a snap (3-6). A végén közel jártak a mieink, hogy ismét pontokat vigyenek fel az eredményjelzőre, de Bencsics egyik átadására Ruben De Ruyter csapott le. Ez a labdaszerzés volt az utolsó fontos mozzanat a félidőben, három ponttal vezetett Belgium.

A harmadik negyedben is jól játszottak a magyarok. Első támadásuk után közel kerültek ismét az end zone-hoz, Bencsics ott már meglátta Gecser Mátét, felé irányította a tojáslabdát, de az átadásra lecsapott Nicolas Delaisse. Ezt követően Meerschout egy 60 yardos futással nemcsak a mieink térfelére, de a pontszerző területen belülre jutott. Az extrát Lionel Denis értékesítette (3-13).24605722_57de2cc8b00ee54ea12d432c2ca86831_xl

A lengyelek ellen eseménydúsra sikerült az utolsó játékrész, ez Belgium ellen sem volt másképp. Ezúttal az elkapók nem ejtették el Bencsics passzait, sőt, Gecser a végzónán belül el is kapta a labdát. Baksa belőtte az extrát (10-13). A válasz viszont nem maradt el, ismételten Meerschout volt eredményes, ezúttal 36 yardról futott touchdownt. Denis ismét belőtte az egypontost (10-20). Ekkor még sok idő volt hátra és válogatottunk ismét közelített az end zone-hoz. 13 yardról field goal helyett negyedikre megpróbált az offense touchdownt csinálni, de nem jött össze. A következő támadássorozata a magyar csapatnak már eredményes volt. Danku Dávid egy remek egyéni akciót követően a félpályától egészen az egyyardos vonalig ment, ahol megint ő kapta a labdát és beért a pontszerző területen belülre. Baksa belőtte az egypontost (17-20).

Ekkor viszont már csak alig fél perc volt hátra. Onside kickkel próbálkoztak mieink, de a belgák összeszedték a játékszert, majd a hátralevő időt kitérdelték, így 20-17-es sikert értek el a székesfehérvári First fielden.

A magyarok legjobbja Oláh Richárd volt, míg Belgiumból Arkadi Meershoutot választották a meccs MVP-jének.

Fotók: Hidvégi János Gábor, Tenk László

Magyarország-Belgium 17-20 (3-0, 0-6, 0-7, 14-7)
Pontszerzők: Gecser Máté, Danku Dávid 1-1 TD, Baksa Ferenc 1 FG és 2 XP, illetve Arkadi Meerschout 2 TD, Tomasz Firszt 1 TD, Lionel Denis 2 XP.

Grátz Vilmos, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: A kihagyott lehetőségekről is szólt ez a mérkőzés. Könnyű azt mondani, hogy „mi lett volna, ha…”, de itt a vezetőedző hibázott. Azt viszont ki tudom emelni, hogy ezúttal is a végéig küzdött a csapat. Mind az offense-re, mind a defense-re nagyon büszke vagyok. Emellett az edzői team is végig hitt abban, hogy megnyerhetjük ezt a meccset. Viszont a negatívum az, hogy egy kicsit elbizakodottak voltunk szerintem. Nagyon remélem, hogy valóban látszik az előrelépés, nyilván, ez a meccs a lengyelek ellenihez képest nem volt az. Át kell majd tekintenünk, hogy miben nem voltunk jók a felkészülés során és ezen változtatnunk kell. Újra előre, és előre kell lépnünk, de át kell tekintenünk, hogyan tegyük meg ezt.

Oláh Richárd, a magyar válogatott legjobb játékosa: Szerintem más is megérdemelte volna ezt a díjat. Egy kicsit szerencsés volt az a pár play, amit meg tudtam jól csinálni. Úgy érzem, hogy a válogatottal még egy út elején vagyunk, de az alapok már megvannak. Ez egy építkezés, aminek biztos vagyok, hogy meglesz az eredménye. Látszik, hogy lett egy remek csapategység. Sokat kell dolgoznunk még és jobban koncentrálnunk. Ezen a meccsen sem ment rosszul, de tudunk mi ennél jobban is teljesíteni.