Kis magyar bravúrok alpesiben és biatlonban

Az olimpiai érmekhez, főleg aranyakhoz szokott magyar sportfogyasztó ingerküszöbét valószínűleg nem lépi át, de szép eredményeket produkáltak a fiataljaink Lillehammer mai versenynapján. Szöllős Barnabás a tizennegyedik helyet szerezte meg óriás-műlesiklásban a Hafjell lejtőjén, és a két biatlonosunk, Veres Mirella és Herneczky Áron ugyancsak befért az első húszba a vegyes csapatok versenyében. Azt azonban fogadjuk el, hogy a „gyerekek” megtették, amit mindenki elvárt: hozzák a tőlük telhető maximumot az ifjúsági téli olimpián.

Munkatársainktól A magyar alpesi sízők egyik bűvös száma a 20-as. A nagy versenyeken a húszba kerülni, az már valami. Amit pedig Miklós Edit produkál – most már rendszeresen – azzal, hogy az első tízbe is eljut, az inkább csak a vágyálmok világa. A kisebbik Szöllős testvér, Barnabás valahogyan a kettő közé képzelte magát: a játékok előtt a legjobb tizenötbe kerülést sem tartotta elképzelhetetlennek. A tizenhatodik hely volt az eddigi legjobbja Lillehammerben. A szuper-óriásműlesiklásban sikerült elérnie a magyar mércével mindenképpen szép eredményt.

Ma viszont megcsinálta: 14. lett az óriás-műlesiklásban.

Bravúros Barnabás

A távolból, az eredmények alapján megítélve, bölcsen versenyzett. Megbízható első futamot produkált, az első időellenőrző pont mellett a 18. helyen haladt el  (45.64), végül a 22. idővel (1:21.28) ért célba. De beért, ami nagyon fontos!…

Hátránya bő négy másodperc volt az amerikai River Radamus mögött, aki elképesztő teljesítményt, eddig mindkét számban megszerezte az aranyérmet. Sőt, gyakorlatilag óriási-műlesiklásban is már az első futam után a nyakában érezhette, hiszen több mint fél másodperc volt az előnye az olasz Pietro Canzio előtt. Elég komolyat kellett volna hibáznia ahhoz, hogy ne jöjjön össze a triplázás, amivel az olimpia eddigi legeredményesebb szereplője. Másodikra nem a leggyorsabb volt a mezőnyben, „csak” harmadik, de így is bő egymásodperces előnnyel hódította el az újabb bajnoki címet, ezúttal éppen Johei Kojama előtt.

River ráharap az aranyára

Nem csoda, hogy a helyi beszámolók szerint már a második győzelme után is komoly rajongói akadtak az autogramvadászok norvég gyerekek körében.

Az első futam megbízható támaszával Szöllős Barnabás a másodikban már „támadta” a pályát. Sikerrel. A Nivelco SE versenyzőjének az 1:19.50 perces ideje a 11. legjobb volt a mezőnyben, és az hozta meg neki végül az igen értékes tizennegyedik helyet.