Lecsapott a fiatalság – Nagy győzelmet aratott a Pécs a Vasas ellen

pecs201701

A mecsekaljai gárda érett játékkal megtréfálta a Vasast a 10. forduló zárómeccsén.

pecs201701

A fiatal Pécs a rutinos Vasast fogadta a 10. forduló zárásaként a férfi Ob I-ben. Az angyalföldiek az őszi meccsen egyetlen góllal győztek, így nagy csatára lehetett számítani.

“Igyekszünk a lehető legjobban felkészülni a Vasas játékából. Remélem azt, hogy a TV-közvetítés a fiúknak egy plusz motivációt fog adni, hogy ország, világ előtt meg tudják mutatni, hogy adott esetben a Komjádi Kupa győzelem sem a véletlen műve volt. És hogy igenis, van Pécsen egy csapat, melyre érdemes odafigyelni” – fejezte be a napokban adott interjúját Lukács Gergely oldalunknak.

Rögtön az első támadásból megszerezte a hazai csapat a vezetést, Csacsovszky Alexnek adták be, aki ellentmondást nem tűrően tette el Jónás mellett. Horváth pedig kettőre hízlalta az előnyt, méghozzá akcióból. A Vasas hamar lefaragta a hátrányát, Koopman majd Babay vágott be egy-egy fórt. Az első negyed végén pedig 3-3-at mutatott az eredményjelző. A második nyolc percben sem álltak le a csapatok a gólgyártással, azaz a Pécs. 3-1-re nyerte ezt az etapot a mecsekaljai gárda, 7-4-re.

A fordulás után sem esett össze a fiatal Pécs, jól tartotta magát a csapat. Bár többször is feljött a Vasas két gólra, mégis közte néggyel mehetett pihenni a Pécs. 8-6 után Gogov és Csacsovszky Alex góljaival már 10-6 volt az eredmény. Az utolsó negyedben lehúzta a rolót Barát Ferenc, míg a mindössze 20 éves Opacak Toni is betalált, 11-6. A Vasastól még egy szépségtapaszra futotta, így a Pécs megszerezte harmadik győzelmét és életben tartotta felsőházi vágyait.

Ami a további találkozókat illet: az Eger három góllal verte az új trénerrel felálló BVSC-t. Az UVSE hazai pályán öt találattal kapott ki a Honvédtól. A délutáni meccsekről, pedig itt szóltunk…

A férfi Ob I., 10. forduló:

PVSK Mecsek – Füszért-Vasas Plaket 11-7 (4-3, 3-1, 3-2, 1-1)
Gólszerzők: Gogov 3, Csacsovszky A. 2, Csacsovszky E. 2, Rakonjac 2, Horváth 1, Opacak 1 ill. Babay 2, Marnitz 1, Bóbis 1, Burián 1, Njegovan 1, Koopman 1

Gól/Büntetődobás: 1/1 ill. 1/1
Gól/Emberelőnyből: 5/10 ill. 5/10

Lukács Gergely, a Pécs vezetőedzője: Büszke vagyok a csapatomra. Volt egy jó kapusteljesítmény, elől pedig jól értékesítettük helyzeteinket. Remélem, hogy az eredmény doppingolni fogja a játékosaimat. Fantasztikus volt a hangulat, megmutattuk, hogy Pécsen van és él a vízilabda – mondta az M4 Sport-nak.

Földi László, a Vasas edzője: Ezek az első mérkőzések mindig másabb tempóban kezdődnek. A Pécs jobban alkalmazkodott a játékvezetői felfogáshoz. Hátul nem voltunk pontosak. A Pécs megérdemelten győzött.

ZF-Eger – BVSC-Zugló 10–7 (4–3, 1–1, 3–1, 2–2)
Gólszerzők: Erdélyi 3, Hosnyánszky 3, Bedő 2, Kovács 1, Vapenszki 1, ill. Ambrus F. 2, Kovács P. 1, Szabó 1, Czigány K. 1, Török B. 1, Pásztor M. 1

Gól/Büntetődobás: 1/2 ill. 2/2
Gól/Emberelőnyből: 3/10 ill. 1/8

UVSE – Racionet Honvéd 7-12 (0-4, 0-2, 3-4, 4-2)
Gólszerzők: Tóth Z. 2, Dala 2, Korbács 1, Szentesi 1, Baksa 1 ill. Fejős 2, Kiss B. 1, Kiss G. 1, Simon R. 1, Szivós 1, Tóth B. 1, Simon A. 1, Kalanovics 1, Gyárfás 1, Fazekas 1, Shimizu 1

Gól/Büntetődobás: 1/2 ill. 1/1
Gól/Emberelőnyből: 3/12 ill. 6/14

Korábban játszották:

Szolnoki Dózsa Közgép – ContiTech Szeged-Diapolo 11-8 (0-2, 5-1, 1-2, 5-3)
Gólószerzők: Prlainovics 4, Aleksics 3, Varga Dénes 2, Vámos 1, Younger 1 ill. Sánta 2, Manhercz Á. 2, Sedlmayer 1, Kiss 1, Nagy 1, Manhercz K. 1

Gól/Büntetődobás: 0/0 ill. 1/1
Gól/Emberelőnyből: 2/7 ill. 3/10

Tatabánya – FTC-PQS Waterpolo 4-9 (1-2, 1-2, 2-2, 0-3)
Gólszerzők: Francsics 2, Regős 1, Szabó 1 ill. Jansik Sz. 3, Dőry 1, Nyéki 1, Katonás 1, Varga 1, Avramovics 1, M. Cuk 1

Gól/Büntetődobás: 2/2 ill. 0/0
Gól/Emberelőnyből: 1/6 ill. 3/4

Kaposvár – Miskolc VLC 7-13 (2-2, 2-4, 2-4, 1-3)
Vindisch 2, Varga 1, Berta 1, Dobos 1, Juhász-Szelei 1, Kovács 1 ill. Vadovics 4, Misics 3, Bowen 2, Halek 1, Hornyák 1, Milicic 1, Szabó 1

Gól/Büntetődobás: 2/2 ill. 1/2
Gól/Emberelőnyből: 1/6 ill. 2/9

Debrecen VSE – Metalcom-Szentes 14-6 (3-1, 3-2, 4-1, 4-2)
Szőke 3, Kállay 3, Süveges 2, Tóth 2, Somlai 1, Fekete 1, Durik 1, Busilacchi 1 ill. Kiss 2, Somogyi 1, Vörös 1, Van Mil 1, Reuten 1

Gól/Büntetődobás: 1/1 ill. 0/1
Gól/Emberelőnyből: 6/10 ill. 1/10

KSI SE – A-HÍD OSC Újbuda 4-17 (3-2, 1-5, 0-5, 0-5)
Gólszerzők: Tóth 2, Kardos 1, Teleki 1 ill. Zalánki 4, Nikics 3, Hegedűs 2, Kovács 2, Juhász 2, Szabó 1, Salamon 1, Nagy 1, Gór Nagy 1

Gól/Büntetődobás: 0/0 ill. 0/0
Gól/Emberelőnyből: 1/2 ill. 2/4