Lenullázva

A Budapesti Honvéd nyerte a fiúk juniorbajnokságának rangadóját, így nagy lépést tett a rájátszás első helye felé. A Körmendi Törpördögök javarészt annak köszönhetik a vereséget, hogy az utolsó negyedben egyetlen kosarat sem dobtak.

Lakner Gábor Miközben a junior leányok bajnokságában már a döntőt is lejátszották, a fiúk küzdelemsorozatában még javában tart a rájátszás. Vasárnap délután az alapszakasz-elsőséget is befolyásoló mérkőzést rendeztek a Dózsa György úton, ahol a Budapesti Honvéd a Körmendi Törpördögök együttesét fogadta.

DSC_0186

A fehérben játszó Honvéd nyerte a rangadót

A táblázat első és második helyezettjének összecsapása több nézőt érdemelt volna, de aki a Simon János Sportcsarnokba látogatott, igyekezett hangosan buzdítani az övéit. Kerpel-Fronius Gáspár bravúros kosarai és blokkjai, Martinez Ralf védjegyszerű zsákolásai és Weisz András triplái is talpra ugrasztották a drukkereket. A vendégek is kitettek magukért, Molnár Levente és Doktor Péter szórta a trojkákat, továbbá Bordács Gábor is szorgoskodott a palánk alatt.

A mérkőzés sokáig kiegyenlített játékot hozott, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, de leszakítani nem tudták az ellenfelet. Az utolsó szakasz előtt 62-59-re vezetett a Honvéd, és Simon Nándor arra hívta fel játékosai figyelmét, nehogy lelassuljanak az utolsó percekre. Ami azonban a záró negyedben történt, arra senki sem számított. Igaz, hogy hat percen át a Honvéd sem tudott kosarat szerezni, a Körmend viszont a teljes periódusban képtelen volt a gyűrűbe találni.

Egyszer céloztak pontosan a vendégek, akkor pedig lépéshiba miatt érvénytelen volt a találat…

A végén jobban koncentráló Honvéd a 18-0-val zárult utolsó negyed után 80-59-re nyert, és nagy lépést tett a rájátszás első helye felé. A mérkőzés után nem győztek csodálkozni az edzők, pályafutásuk során még nem láttak olyat, hogy egy csapat egyetlen kosarat se szerezzen tíz percen keresztül. A vendégeket irányító Kocsis Tamás érthetően bosszús volt, és kijelentette, mindenképpen visszanézeti a mérkőzést a játékosaival, hogy hasonló elő ne forduljon még egyszer. A hazaiak edzője, Simon Nándor a csapat türelmes játékát emelte ki, és bár úgy véli, sokkal jobb játékra is képesek a mainál, nem panaszkodott.

A találkozó legjobbja a 28 pontot, 7 lepattanót, 5 gólpasszt, és 3-3 szerzett labdát és blokkot összeszorgoskodó Kerpel-Fronius Gáspár volt, de a második félidőben a 15 ponttal és 12 lepattanóval dupla-dupláig jutó Martinez Ralf is felzárkózott mellé. A korosztályos válogatott játékos szerint nem úgy kezdték a mérkőzést, mint várták, de fokozatosan belelendültek, a második félidőben pedig már ők irányítottak.

Az utolsó negyedre pedig nagyon sokáig emlékezni fog, ahogy mindenki, aki valamilyen módon részese volt a mérkőzésnek.