Megint győzött, ezzel élre állt a Debrecen

A Debrecen hazai pályán 4-1-re legyőzte a Kisvárdát a labdarúgó OTP Bank Liga negyedik fordulójának hétfői zárómérkőzésén, ezzel az élre ugrott a tabellán.

Dzsudzsák

Eredetileg a Kisvárda lett volna a pályaválasztó, de csütörtökön eldőlt, hogy cserére lesz szükség, mert a Várkerti Stadion bakteriálisan fertőzött játékterét nem sikerült olyan állapotba hozni, hogy méltó körülmények között meg lehessen rendezni a találkozót. Emiatt a Kisvárda a negyedik meccsét is idegenben volt kénytelen lejátszani, míg a Debrecen – amelynek a második fordulóbeli összecsapását elhalasztották – harmadszor lépett pályára saját közönsége előtt.

Élénk iramban kezdett a hazai csapat, és már a hetedik percben vezetést szerzett: Dzsudzsák passza után Kiziridisz cselezte be magát a tizenhatos jobb oldalán, majd pontosan lőtt, a labda úgy került a hálóba a bal kapufa mellett, hogy Kovács Marcell beletenyerelt, de nem tudta kiütni. Mezőnyfölényben játszott a DVSC, ugyanakkor kevés izgalom volt a folytatásban. A Kisvárda szórványos akcióinak egykénél a 30. percben Makowski távolról tekert a felső lécre. Lassan folydogált a játék, a Debrecen kezdeményezett, de nem tudta feltörni a vendégek szervezett védelmét, vagy ha igen, technikai hiba miatt nem született újabb gól.

A második félidőre két cserével érkezett ki a Kisvárda, amely feljebb tolta a védekezését. Így labdaszerzés után könnyebben jutott el a debreceni tizenhatoshoz. Hat perc elteltével jött is az egyenlítés, Navratil egy jó csellel verte meg a védőjét a jobb oldalon, középre gurított, az üresen érkező Vida pedig a kapuba passzolt.

A továbbiakban több veszély volt a vendégek játékában, a hazaiak sok hibával szövögették akcióikat, a közönség füttyel jelezte, hogy nem tetszik neki, amit a pályán lát. Hármas hazai csere következett a félidő közepén, majd csakhamar megint a DVSC-nél volt az előny, Szőr a 16-oson belül megrúgta Loncart, a megítélt büntetőt Dzsudzsák értékesítette.

Ez megtörte a Kisvárdát, lendületbe jött a Debrecen, labdaszerzést követően – Dzsudzsák passza után – Loncar lőtt gólt, ezzel eldöntötte a mérkőzést. A ráadás ötödik percében is született még egy gól, Bódi szabadrúgásból állította be a végeredményt.

Srdjan Blagojevic, a DVSC vezetőedzője

„Szeretnék köszönetet mondani a játékosoknak, mert tisztában vagyok vele, milyen nehéz volt most játszani. A Rapid elleni vereség miatt nagy volt a nyomás a csapaton. Sikerült hamar gólt szereznünk, de szünetig nem tudtuk növelni az előnyt. A találkozó legnehezebb része az volt, amikor az egyenlítő gól érkezett. Ebben a nehéz pillanatban támogatást kaptunk az ultráinktól, amit nagyon köszönök, mert pontosan ilyenkor van szükség erre. A büntető eldöntötte a meccset. 4-1 lett a vége, de nagyon nehéz volt. Ez a mérkőzés főleg mentálisan volt megterhelő.”

Gerliczki Matę, a Kisvárda edzője

„Úgy jöttünk ide, hogy szeretnénk magasan védekezni, de ez a pressing nem működött, gyorsan gólt kaptunk. Ezután rendeztük a sorokat, tudtuk, hogy lesznek lehetőségeink. Jól kezdtük a második félidőt, egyenlítettünk, akár több gólt is szerezhetünk volna. Aztán jött egy hiba a 16-oson belül, így végül vereséget szenvedtünk.”

OTP Bank Liga, 4. forduló:

Debreceni VSC – Kisvárda Master Good 4-1 (1-0)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 4011 néző, v.: Csonka
Gól: Kiziridisz (7.), Dzsudzsák (77. – 11-esből), Loncar (84.), Bódi (95.), illetve Vida (52.)
DVSC: Megyeri – Baranyai, Dreskovic, Mojzis (Bévárdi, 68.), Manrique (Romancsuk, 81.) – Loncar, Lagator – Kiziridisz (Bódi, 68.), Dzsudzsák (Szécsi, 87.), Domingues – Do. Babunszki (Bárány, 68.)
Kisvárda: Kovács M. – Navratil, Kovacic (Ilievski, 83.), Jovicic, Széles, Vida – Ötvös (Szőr, 46.), Lucas (Melnyik, 74.) – Camaj, Mesanovic (Balogh N., 74.), Makowski (Spasic, 46.)

Paksi FC – Újpest FC 3-0 (2-0)
Gól: Ljucic (24. – öngól), Szabó B. (25.), Bőle (79.)

MTK Budapest – Kecskeméti TE 1-0 (0-0)
Gól: Hej (84.)

Puskás Akadémia FC – Fehérvár FC 2-2 (1-1)