Meglepetések a BL-ben – vereségbe szaladt bele az OSC, a Szolnok Berlinben kapott ki

oscvízilabda201701

Barcelonában leckéztették meg az újbudai gárdát, a Szolnok pedig Berlinben izzadt meg.

szolnokandrijaprlainovics2017

Fotó: Szolnoki VSC / facebook

Az eddig hibátlan mérleggel álló újbudai együttes a 3. körbe Barcelonába látogatott.

Az első negyedben Munarriz majd Larube góljaira Salamon tudott válaszolni. A második nyolc percben 4-1-es etapot produkált a katalán gárda. Brguljan révén még 2-2 állt az eredményjelzőn, de ezek után jöttek sorba a hazai gólok, így már 6-2 volt a nagyszünetben.

A spanyol rohamok a harmadik nyolc percben sem csitultak. Fernandez, Perrone majd Munarriz volt eredmnéyes, így már 9-2-re vezetett a Barceloneta. A záróakkordban Mallarach már 10-2-re növelte a különbséget, ezek után zárkózott az OSC. Ezt a nyolc percet, bár megnyerte a magyar csapat, de így is 12-6 lett a vége.

A Szolnok Berlinben vendégszerepelt.

Az első negyedben már 3-1-re is vezetett a Szolnok, innen lett 5-4 a hazaiaknak, hiszen a hajrában feltámadt a német csapat. Elsősorban Dedovics révén megfordították a mérkőzést. A második nyolc percben 6-5 után Alekszics majd Bátori révén már 7-6-ra a magyar együttes vezetett.

A harmadik negyedben Mateo Csuk és Stamm is betalált, majd Marko Csuk révén 8-8 állt az eredményjelzőn. A záróakkordban ismét a német együttes szerzett vezetést, majd Zalánki egyenlített az utolsó percben. Marko Stamm azonban a betett labdát értékesített, így 10-9-re kikapott a címvédő.

A három magyar (Eger, OSC, Szolnok) együttes így a megszerezhető kilenc egységből eggyel utazik (Herceg Noviból, Berlinből és Barcelonából) haza. A képet az kicsit árnyalja, hogy hétvégén mindhárom gárda a Magyar Kupa négyes döntőjében játszik.

Bajnokok Ligája, 3. forduló eredmények:

CNA Barceloneta – A-Híd OSC-Újbuda 12-6 (2-1, 4-1, 3-0, 3-4)
Gólszerzők: Munarriz 4, Perrone 2, Mallarach 2, Granados 1, Larube 1, Fernandez 1, Bustos 1 ill. Brguljan 1, Salamon 1, Seman 1, Erdélyi 1, Tóth 1, Juhász 1

Spandau 04 – Szolnoki VSC 10-9 (5-4, 1-3, 2-1, 2-1)
Gólszerzők: Stamm 2, Negrean 2, Mateo Csuk 2, Dedovics 2, Reibel 1, Restovics 1 ill. Zalánki 3, Bátori 1, Alekszics 1, Younger 1, Prlainovics 1, Milos Csuk 1, Kis 1