Meglepetések sorozata

A Debrecen legyőzte az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémiát, a DVTK Jegesmedvék pontot rabolt a MAC Budapesttől az U18-as jégkorong-bajnokságban. Az UTE kiütéses győzelmet aratott a Tisza Volán ellen, a Pesterzsébet az utolsó harmadban fordított a Győrrel szemben.

Pusztai Viola Rendkívül izgalmas mérkőzéseket hozott az U18-as jégkorong-bajnokság csütörtöki játéknapja. Két összecsapás is hosszabbításban dőlt el, a Pesterzsébet pedig fordulatos meccsen múlta felül a Győrt. Egyedül az UTE-nak nem kellett izgulnia az újonc Tisza Volán ellen.

A pesterzsébetiek otthonukban fogadták a Győrt, és mintha a meccs felét átaludták volna, hiszen a vendégek Boga Márton duplájával egészen a 35. percig vezettek. Ekkor jött a hazaiak szépítő gólja, aminek túlságosan sokáig nem örülhettek: a győriek még a szünet előtt 3-1-re módosították az eredményt.

A pesterzsébetiek azok után, hogy a harmadik harmad elején ismét szépítettek, a gólok helyett a kiállításokat gyűjtögették. Ám ez csak majdnem igaz, hiszen Szécsi Patrik emberhátrányban is betalált, s ezzel egalizált. Csaknem két perccel később pedig már a hazaiak oldalán mutatott több gólt az eredményjelző, négy perccel a vége előtt pedig Szécsi a második találatával már be is biztosította a Pesterzsébet 5-3-as győzelmét.

RIAN_01280933.LR.ruA játéknap legnagyobb meglepetését egyértelműen az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia hosszabbításban elszenvedett veresége jelentette. A Debrecen látogatott Székesfehérvárra, és  nem illetődött meg attól, hogy idegenben szerepel. Sőt, attól sem esett kétségbe, hogy a hazaiak már a 10. percben vezetést szereztek. Alig öt perccel később ugyanis jött az egyenlítés.

A második harmad elején már a debrecenieknél volt az előny, amelyet a harmadik játékrész 46. percéig tartottak is.  Akkor azonban a hazaiak egy percen belül kétszer is betaláltak, s ezzel fordítottak. De itt még nem ért véget a történet, hiszen nem sokkal később már 3-3 állt az eredményjelzőn, és a rendes játékidő ezzel az eredménnyel is zárult. A hosszabbítást Filep Zsombor ott folytatta, ahol a harmadik harmadban abbahagyta, azaz góllal, így a Debrecen 4-3-ra nyert, és két ponttal távozott Székesfehérvárról.

Ugyancsak két ponttal tért haza a MAC Budapest Miskolcról. A meccs nem úgy indult, hogy összesen három gólt lőnek a csapatok, hiszen a DVTK Jegesmedvék szinte a középkezdés után megszerezte a vezetést. Erre csaknem pontosan 13 perc múlva jött a válasz, viszont a hátralévő játékidőben már egyik fél sem talált. A hosszabbításból is már csak 7 másodperc volt hátra, amikor Dóczi Zsombor kettős emberelőnyben betalált, ezzel megszerezve a 2-1-es győzelmet a MAC-nak.

Az UTE az újonc Tisza Volánt fogadta, s ahogy a lilák elkezdték a meccset, félő volt, hogy a szegediek minden percben középkezdéshez állhatnak fel. Az első harmad 7-0-val, a második 4-0-val, a harmadik ugyancsak 7-0-val zárult, így alakult ki a rendkívül nagy különbségű, 18-0-s győzelem. A góllövésben Szalma Zsolt és Kovács Sebestyén járt az élen, mindketten négy gólt szereztek.

Az U18-as bajnokságban legközelebb kedden rendeznek mérkőzést, a Debrecen a Csíkszeredát fogadja. Szombaton az osztrák ifjúsági ligában (EBJL) érdekelt magyar csapatok mindegyike jégre lép.

A részletes eredmények és a program ITT és ITT megtekinthető.