Mészáros Eszter és Vas Péter a három testhelyzetű szám magyar bajnoka

Némi meglepetésre Vas Péter (Erődök Városa SE) nyerte 460.9 körrel a férfiak 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámát a Fehér úti Nemzeti Lőtéren zajló 25, 50 méteres sportlövő országos bajnokságon.

Vas Péter
Pekler Zalán, Vas Péter és Török Ferenc

A már párizsi kvótás Pekler Zalán (Erődök Városa SE) lett a második 459.2 körrel, Török Ferenc (Csepel LE) a harmadik 447.2 körrel.

Az alapversenyben 586 körrel a legpontosabban célzó Hammerl Soma (UTE) a negyedik helyen végzett 435.8 körrel. Csapatban a bajnoki címet a BHSE (Hári Péter, Simó Kornél, Fluck Zoltán) szerezte meg 1691 körrel, a második UTE 1686, a harmadik ZTE 1683 kört ért el.

A nők 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámában Mészáros Eszter (MATE-Gödöllői EAC) nyakába akasztották az aranyérmet, 458 kört lőtt, Lovász Dorináé (MATE-Gödöllői EAC) lett az ezüstérem, eredménye 456.7 kör, míg bronzérmes Vintze Regina (Erődök Városa SE) 446.1 körrel.

Az alapversenyben nemzetközi szinten is kiváló eredménnyel végzett az élen Toma Dorina, az UTE sportlövője 588 kört teljesített úgy, hogy a fekvő testhelyzetben hibátlan, 200 körös eredménnyel zárt. A döntőben a negyedik helyen végzett 435.4 körrel.

Csapatban az UTE (Toma Dorina, Tóth Anna, Tarr Vivien) a magyar bajnok 1735 körrel, a második Erődök Városa Sportlövész Egyesület 1730, a harmadik MATE-Gödöllői EAC 1724 kört teljesített.

Mészáros Eszter
Lovász Dorina, Mészáros Eszter és Vintze Regina

A 25 méter standard pisztoly open versenyszámban Major Veronika (BEFAG Keszthelyi Erdész LK) lett az első 562 körrel, második Sike Renáta (BHSE) 553, harmadik Bartók Csaba (Tisza Volán SC) 545 körrel. Csapatban a Tisza Volán SC (Bartók Csaba, Nagy Ákos Károly, Nagy László) végzett az élen 1618 körrel, második lett a BHSE 1600, harmadik a KSI SE 1591 körrel.

A férfiak 25 méter központi gyújtású pisztoly számát Nagy Ákos Károly (Tisza Volán SC) nyerte 564 körrel, második lett Bartók Csaba (Tisza Volán SC) 561, harmadik Nagy Tibor (BHSE) 556 körrel.

Csapatban a Tisza Volán SC (Nagy Ákos Károly, Bartók Csaba, Nagy László) az első 1673 körrel, a második Délvidéki Lövészakadémia Szeged 1561, a harmadik Zámolyi Lövészklub 1463 kört teljesített.

További részletek a hunshooting.hu honlapon és a Hungarian Shooting Federation Facebook-oldalon.