Mindent vitt a KSI

Triplázott a KSI a fiú országos vízilabda utánpótlás-bajnokságban. A gyermek- és az ifjúsági bajnoki cím után a serdülők között is aranyérmet vehettek át a sportiskolások. A döntőben a BVSC-t múlták felül.

Pusztai Viola A KSI mindent vitt, amit csak lehetett az országos vízilabda utánpótlás-bajnokságban. Elképesztő szezont produkáltak a sportiskolások, hiszen az ifjúsági, a serdülő-, és a gyermekbajnokságban is villámrajtot vettek a szezon elején, és a lendületük végig kitartott: a gyermekek két, az ifjúságiak egy hete ünnepelhettek bajnoki címet, most pedig a serdülők nyakába is arany került a Széchy Tamás Uszodában rendezett négyes döntő végén.

A KSI serdülőbajnok-csapata

A bajnoki címért az ifjúságiakhoz hasonlóan a BVSC-vel kellett megküzdeniük, bár a félidei 6-0 kevéssé mutatott arra, hogy hatalmas csata bontakozik ki. Az első két negyedben hiába akadtak helyzeteik a zuglóiaknak, képtelenek voltak megzörgetni ellenfelük hálóját. Bányai Márk az FTC elleni elődöntőhöz hasonlóan ismét remekelt, száz százalékos védési arányt tudott felmutatni, amihez persze – mint mindig – kellettek a jól védekező társak. Persze, attól még lehetett volna egy-két gól a különbség, csakhogy a KSI a támadásokat is remekül hajtotta végre.

A félidei szünet után a BVSC-sek is más fokozatra kapcsoltak, a negyedik negyed elején már csak három találatra voltak a vetélytársuktól. De annál közelebb nem tudtak jönni, így a KSI 11-7-es győzelmével megszerezte a bajnoki címet.

– Mindenki nagyon várta már a BVSC elleni döntőt az elődöntőben mutatott pazar játék után, és ahogy beértünk az uszodába már a meccsen járt az eszünk – mondja Bányai Márk, a KSI kapusa. – Remekül álltak hátul a blokkok, ami az én dolgomat is megkönnyítette. Támadásban magabiztosan használtuk ki a helyzeteinket, és ennek köszönhetően elértük a bajnokság elején kitűzött célunkat.

A KSI-vel ellentétben a tavaly az ifjúsági és a serdülőbajnokságot is megnyerő UVSE-nek a remekül sikerült alapszakasz után a négyes döntőről nem lehetnek túl jó emlékei. Még úgy sem, hogy bronzéremmel vigasztalódtak, hiszen a BVSC-vel szemben őket tartották esélyesebbnek a döntőbe jutásra. A sors az FTC elleni bronzmeccsen majdnem ismételte önmagát: a lilák már három góllal is vezettek a meccsen, de a zöld-fehérek csak nem akartak leszakadni tőlük, s mintegy másfél perccel a végső dudaszó előtt egyenlítettek.

Miután erre a másik oldalról nem érkezett válasz, 11-11 után jöhettek az ötméteresek. Egészen az ötödik körig egyik együttes sem hibázott, ám akkor Vértes Dániel védte Kádár Brúnó lövését, ami az UVSE győzelmét jelentette.