Nagyon kevés választotta el az újabb GP-éremtől Józsa Leventét

A keddi két ötödik hely után a 68 kg-osok között Józsa Levente zárta a magyar versenyzők sorát ma a kínai Tajjüanban zajló G6-ps besorolású tornán. Végül ő is a negyeddöntőig verekedte magát.

Legjobb 16 közé jutásért

Józsa Levente – Dennis Baretta: 2-1

Hosszú másodpercekig nem született pont, a jeget egy intés törte meg, ezzel Levi szerzett vezetést. Másfél percet kellett várni az igen taktikus meccsen az első sikeres akcióra, ekkor a magyar fiú fejre talált (4-0). Baretta is megtette ezt a hajrához érve és zárkózott 4-3-ra. Sőt, egyenlített is, de az utolsó szó és akció Levié volt a menetben (6-4). A második etapban is igen sok másodperc lepergett, mire pont született. Csak 16 másodperc volt hátra, mikor az olasz talált a menetben először (0-2). Ez az egyetlen érvényes találat el is döntötte a menetet a talján javára. Jöhetett a mindent eldöntő két perc. Szokás szerint nem találtak fogást a felek egymáson az elején. Bő egy percet követően Levi lába landolt az olasz protektorán (2-0). Baretta zárkózott, de az utolsó 20 másodpercnek 3-1-es magyar előnyről mentek a felek. Ezt okosan kivédekezte Levi, és 5-2-re nyerve a harmadik menetet továbbjutott.

Nyolcaddöntő

Józsa Levente – Zaid Kareem: 2-0

Kareem szerzett vezetést az első menet feléhez közeledve, amit Levi ki tudott egyenlíteni, mikor már csak fél perc volt hátra a játékrészből. A legvégén meg robbantott a magyar fiú és két testrúgással behúzta a menetet (6-2). A második felvonás nem volt eseménytelen, de igen pontszegényre sikerült. De ki bánja… Levi 15 másodperccel a vége előtt szerzett kétpontos fórt, és ugyan egyenlített a jordán, de a menet és a meccs is Levié lett, jöhetett a negyeddöntő.

Negyeddöntő

Józsa Levente – Javier Perez Polo: 1-2

Remekül indult magyar szempontból a negyeddöntő, Levi egy testrúgással került fórba (2-0). A spanyol egy fejrúgással fordított, és hiába dobott be mindent Levi, Perez Polo kibekkelte a menetet és 3-2-vel elvitte azt. Taktikus második menet következett, ahol fordult a kocka, Perez Polo vezetett és egy videózás után Levi fordított egy fejtalálattal és nyerte 3-2-re a menetet. Jöhetett a mindent eldöntő két perc, ahol a magyar fiú került minimális előnybe bő egy percet követően. Spanyol találat következett (1-2), majd egy igazi adok-kapok a végén, amiből a hispán jött ki jobban (3-8) és jutott ő a legjobb négy közé.

Ezzel Salim Omar Gergely és Márton Luana után ő is ötödikként zárt.