Negyeddöntős végállomás

Juhász Patrik került a legközelebb ahhoz, hogy újabb magyar érmet szerezzen a zágrábi ifjúsági és serdülő asztalitenisz Európa-bajnokságon. A holland Roel Bogie oldalán párosban az elődöntőért játszhatott, a rajta kívül szombaton még versenyben lévők a tizenhat között búcsúztak.

Pusztai Viola Bár az ifjúsági és serdülő asztalitenisz Európa-bajnokság csak vasárnap zárul, a magyaroknak már szombaton véget ért a viadal. Egyesben egyébként is csupán a serdülő András Csaba volt érdekelt, aki egyetlen szettben tudta megszorongatni az első kiemelt orosz Vlagyimir Szidorenko dolgát, akitől 4-0-ra kapott ki a nyolcaddöntőben.

Juhász Patrik jutott a legtovább a magyarok közül az egyéni küzdelmekben. Forrás: MOATSZ

Juhász Patrik jutott a legtovább a magyarok közül az egyéni küzdelmekben  •  Forrás: MOATSZ

Párosban öt magyar érdekeltségű kettősnek is szoríthattunk a nyolc közé jutásért, de az csak a holland Roel Bogie-val versenyző Juhász Patriknak sikerült. A serdülő fiúcsapattal bronzérmes játékos és partnere a tizenhat között nyert a portugál, cseh Thiago Li, Jan Valenta kettős ellen. Bár a negyeddöntőben szoros meccset játszottak a második kiemelt svéd Truls Möregardh, Martin Friis duóval, a végén bosszúsan csaptak a levegőbe a 3-1-es vereség miatt.

Nem különben rágódhatott a Molnár István, Timafalvi Gergő ifjúsági páros azon, hogy milyen kevésen múlott a nyolc közé jutása a moldovai, olasz Andrei Putuntica, Luca Bressan kettőssel szemben. Az első szett megnyerése után a másodikat és a harmadikat is 12-10-re veszítette el, majd a negyedik sima, 11-4-es megnyerése után a döntő szettben hiába vezetett többször is egy ponttal, 8-8 után az ellenfél elment kettővel. Az egyik meccslabdát még hárították a fiúk, a második azonban már nem, így 3-2-re kaptak ki nyolcaddöntőben. Ugyanebben a körben Bruckner Máté a spanyol Carlos Vedriellel 3-0-s vereséget szenvedett a német Tobias Hippler, Nils Hohmeier duó ellen.

A serdülő lányok párosversenyében mind a két magyar kettős a tizenhat között fejezte be a versenyt. Nagypál Márta és Harasztovich Fanni alapos küzdelemre késztette az első kiemelt orosz Anasztaszja Kolis, Krisztyina Kazanceva duót, de 2-0-s hátrányból egyenlítve döntő szettben alulmaradt. A Dari Helga, Drabant Anita páros is egy szettre volt a továbbjutástól, de azt a török Ozge Yilmaz, Ece Harac kettős érte el.

A magyar csapat a serdülő fiúcsapat bronzérmével, a lányok hatodik helyével, illetve Juhász Patrik párosban elért negyeddöntős helyezésével sikeresebb Európa-bajnokságot zárt, mint tavaly, annak ellenére, hogy az ifjúsági fiúcsapat búcsúzott az első osztálytól. Pozsonyban ugyanis a nyolcaddöntőnél tovább senki sem jutott.

A részletes eredmények ITT megtekinthetők.