Női kézilabda: A Mosonmagyaróvár legyőzte a Győrt!

Gyurka János vezetőedző szerint a Mosonmagyaróvár női kézilabdacsapata elsősorban annak köszönheti a címvédő Győr legyőzését, hogy végig egységes volt, illetve a játékosok hittek önmagukban és egymásban.

Gyurka Jánost élteti Tóth Eszter

„A csapategység, ami a mai mérkőzésen jellemzett minket, és a hit, amit egymásba vetettek a lányok, valamint az, hogy azonos hullámhosszon voltunk a csodálatos közönségünkkel” – sorolta a siker legfontosabb összetevőit a lefújás után a Kossuth Rádiónak adott interjújában Gyurka János.

A Mosonmagyaróvár a bajnokság szerdai játéknapján házigazdaként 33–30-ra nyert a Győri Audi ETO KC ellen. Ez volt a klub fennállásának első győzelme a győriekkel szemben, utóbbiak ezt megelőzően – a Ferencvároson kívül – 2020 januárjában kaptak ki magyar csapattól, amikor Siófokon veszítettek.

Gyurka elmondta, a csapat egysége, a küzdeni tudás és az egyéni teljesítmények megsüvegelendők voltak, bár ezek az első és a második félidő elején sem látszottak, hiszen előbb egy 6–1-es, majd egy 5–0-s sorozattal indított a Győr. A vezetőedző szerint azonban ezt követően elindult egy olyan tempó, amit már nagyon sokszor modelleztek, és együttese eredményes tudott lenni belőle.

A vezetőedző kiemelte, Szemerey Zsófi – aki 14 védéssel zárt – stabilitást adott a csapatnak, Tóth Gabriella remekül irányított, és mindenki, aki felment a pályára, hozzá tudott tenni lendületben és hatékonyságban.

„Mi leginkább magunkra összpontosítottunk, és azt szerettük volna a pályára vinni, amit a felkészülés alatt folyamatosan sulykoltunk a lányokba” – nyilatkozta a játékosként 191-szeres válogatott Gyurka.

Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány elmondta, nagyon jó mérkőzést látott, amelyen mindkét csapat nagyon nagy tempót diktált, és a legjobban annak örült, hogy ez hatvan percen keresztül működött.

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ

MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC–GYŐRI AUDI ETO KC 33–30 (15–13)
Mosonmagyaróvár,
UFM Aréna, 1000 néző. V: Andorka, Hucker
MKC: SZEMEREY – Udvardi, PÁSZTOR N. 4, ALBEK 6, Ivancok 3, TÓTH G. 4, Schatzl 3. Csere: Sztankovics K. 1, Faragó Luca, TÓTH N. 5, TÓTH E. 7 (4). Vezetőedző: Gyurka János
ETO: S. Toft – Győri-Lukács 3, GROS 7 (1), Nze Minko 1, Brattset 3, DE PAULA 7, Szőllösi-Schatzl 3. Csere: Duijndam (kapus), S. Oftedal 2, Blohm, Broch, Hovden 4, Rju Un Hi. Vezetőedző: Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása: 5. perc: 1–4. 9. p: 3–8. 13. p: 6–9. 16. p: 8–10. 22. p: 11–10. 29. p: 14–13. 30. p: 15–13. 35. p: 15–18. 37. p: 18–18. 44. p: 22–20. 46. p: 24–21. 51. p: 27–23. 54. p: 28–26
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/1
MESTERMÉRLEG
Gyurka János:
– Valahogy így kellene hozzáállni egy ilyen szintű mérkőzéshez, kivéve azt, ahogy kezdtük a találkozót. Ugyanígy öt–nulla volt a második félidő elején. Aztán fel tudtunk pörögni arra a sebességre, ami az eredményes játékunkhoz kell. Küzdésből jelesre vizsgáztunk.
Ulrik Kirkely: – Nagyszerűen játszott a Mosonmagyaróvár. Megvoltak a lehetőségeink, hogy másképp alakuljon az eredmény, de sajnos nem éltünk velük, így egyértelmű volt a vereségünk.

1. FTC 2 2 86–47 +39 4
2. Debrecen 2 2 62–46 +16 4
3. Mosonmagyaróvár 2 2 69–59 +10 4
4. Győr 2 1 1 67–56 +11 2
5. Kisvárda 1 1 28–25 +3 2
6. Vác 1 1 26–23 +3 2
7. Vasas 2 1 1 50–54 –4 2
8. MTK 1 1 25–28 –3 0