Vereség a döntőben

Valkusz Máténak nem sikerült megszereznie az idei negyedik tornagyőzelmét, miután az oszakai A kategóriás ITF-teniszverseny döntőjében kikapott a norvég Casper Ruudtól.

Pusztai Viola Casper Ruud történelmet írt, mégpedig azzal, hogy ő lett az oszakai A kategóriás junior ITF-teniszverseny első norvég győztese. Dicséretes, de cseppet sem bántuk volna, ez nem így történik. A döntőben ugyanis Valkusz Mátéval mérkőzött.

Valkusz Máté Forrás: huntennis.hu

Valkusz Máté  •  Forrás: huntennis.hu

Igazi ki-ki meccs, ha csak abból indulunk ki, hogy az idei junior Grand Slam-versenyeken egyesben ugyanazokat az eredményeket hozták: az Australian Openen, a Roland Garroson és Wimbledonban a második, az US Openen az első körben búcsúztak. A legutóbbi és az oszakai döntőig egyetlen összecsapásukat azonban Valkusz nyerte.

Míg a magyar fiú a döntőig az első kör kivételével magabiztosan, két szettben nyerte meg a párharcait – az elődöntő első játszmájában 5-3-ra vezetett, amikor a dél-koreai Hong feladta a meccset – addig Ruud a döntő szettes, kétjátszmás győzelmeket váltogatta. A sormintában most éppen az utóbbi következett, és jött is, mint a menetrend szerinti gyors a Keleti pályaudvarra: a norvég 6-4, 6-0-ra nyerte a döntőt.

Valkusz a fináléért 180 pontot kapott, hétfőn kiderül, mennyit ér a junior-világranglistán.