Portugál szakaszsiker, Valter a századik

A portugál Rui Costa nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny vasárnapi, 15. szakaszát, amelyen Valter Attila – csapatát támogatva – a 100. helyen ért célba. Jumbós társa, az amerikai Sepp Kuss megőrizte vezető helyét összetettben.

Vuelta
Rui Costa (Team Intermarché – Circus – Wanty), a német Lennard Kämna (BORA – Hansgrohe) és a kolumbiai Santiago Buitrago Sanchez (Bahrain – Victorious) őrületes sprint befutója. Fotó: Alexander Hassenstein/Getty Images

Az elmúlt napok brutális szakaszai után ezúttal könnyebb nap várt a mezőnyre, amelyen végül Costa diadalmaskodott 45 kilométer/órás átlag feletti sebességgel.

A címvédő belga Remco Evenepoel – aki szombaton szakaszt nyert – közel három percet faragott hátrányából, de így is maradt a 15., és hátránya Kusshoz képest közel 16 és fél perc.

Valter – aki az előző napokban remekül segítette Kusst, valamint az összetettben változatlanul dobogón álló szlovén Primoz Roglicot és a dán Jonas Vingegaard-t – ezúttal 11:43 perc hátránnyal lett századik, és összetettben két helyet rontva a 22. 44 perc hátránnyal.