Portugália következik

Az U16-os fiúválogatott a portugálok ellen folytatja szereplését a Szófiában zajló B divíziós Európa-bajnokságon, ahol a kilencedik hely megszerzése lehet a következő cél.

Lakner Gábor Ahogy arról beszámoltunk, az U16-os fiúválogatott harmadik helyen zárt csoportjában a Szófiában zajló B divíziós Európa-bajnokságon, így lemaradt a nyolc közé jutásról, és a 9-16. helyért játszhat a folytatásban. Azóta eldőlt, hogy a csapat első ellenfele a helyosztókon csütörtökön 16.15 órakor Portugália lesz.

Nagyon kevésen múlt a negyeddöntő, hiszen mindkét csoportbeli vereséget nyerő helyzetből szenvedte el a magyar csapat. Anglia ellen tetemes hátrány ledolgozva sikerült hosszabbításra menteni a mérkőzést, melyben vezetett is, de az ellenfél nyert. Izrael ellen három negyeden keresztül vezetett, majd a negyedikben összeomlott, igaz, a képet árnyalja Somogyi Ádám és Martinez Ralf sérülése. Ha bármelyik meccset hozza a csapat, akkor most a feljutásért küzdhetne.

U16 fiú magyar-angol 5

A magyar csapat hajszál híján nyolc közé jutott  •  Forrás: FIBA

A nyolc közé az A csoportból Oroszország és Fehéroroszország, a mi hatosunkból a már említett Izrael és Anglia, a C csoportból a mezőny egyetlen hibátlan csapata, Szlovénia, valamint Ukrajna jutott. A D jelű hatosban elképesztő izgalmak végén Csehország és Belgium csípte el az első két helyet.

A magyar válogatott közvetkező ellenfele, Portugália az A csoport negyedik helyén zárt, a magyarokhoz hasonlóan három győzelem és két vereség a mérlege. Veszélyes csapatról van szó, amely a nyitányon húsz ponttal legyőzte a csoportelső oroszokat, és a nyolc közé jutásról egyébként szintén lecsúszó hollandok elleni vereség miatt maradt le a negyeddöntőről. Válogattunk szinte minden lényeges mutatóban jobban áll, egyedül labdaszerzésben hatékonyabb a rivális.

Válogatottunk a skótok elleni kiütéses győzelemmel zárta a csoportkört, de Váradi Attila szövetségi edző nem volt maradéktalanul elégedett. Mint már annyiszor, a hullámzó játékot kritizálta.

„Felkészültünk ellenfelünkből, és az első negyedben annak megfelelően játszottunk, sajnos – akárcsak minden mérkőzésünkön – most is akadt szinte érthetetlen rövidzárlatunk, amikor ellenfelünk élni tudott a felkínált lehetőséggel. Ahhoz, hogy jól felkészült, komoly csapatokat le tudjunk győzni, ilyen periódusok nem lehetnek a játékunkban. Összességében gratulálok a csapatnak.”