Rafael Nadal kiesett a Roland Garros nyitókörében

A világranglista-negyedik Alexander Zverev három játszmában, 6-3, 7-6(5), 6-3 arányban legyőzte Rafael Nadalt a Roland Garros első fordulójában.

Alexander Zverev három szettben megverte a 14-szeres győztes és alighanem utolsó Roland Garrosán indult Rafael Nadalt a francia nyílt teniszbajnokság nyitókörében.

A júniusban 38 éves sztár néhány napja még nem tudta biztosra mondani az indulását, s ezt fizikális problémákkal indokolta. A sérülései miatt a világranglista 275. helyére csúszott spanyol klasszis idén csak 11 mérkőzést játszott, és a legjobb eredménye januárban a brisbane-i negyeddöntő volt.

Az utolsó profi idényét töltő Nadal elképesztő statisztikákkal rendelkezik Párizsban: 115 meccséből csak hármat vesztett el, mind a 14 döntőjét megnyerte, négyszer diadalmaskodott játszmavesztés nélkül, 2017/18-ban sorozatban 32 szettet nyert meg, és 2008-as tornagyőzelme során mindössze 35 gémet bukott el.

Mivel idén már nem kiemeltként kapott helyet a 128-as mezőnyben, balszerencséjére az ATP-rangsorban negyedik Zverevvel került szembe, akitől eddigi tíz találkozójukon csak háromszor kapott ki. Legutóbb emlékezetes körülmények között találkoztak, mivel a 2022-es Garros elődöntőjében a német játékos súlyos bokasérülése miatt feladta a meccset, és csak fél évvel később tért vissza. Mostani győzőmével a német teniszező a harmadik játékos lett, aki meg tudta verni Nadalt a salakpályás Grand Slam-tornán.

A hétfői csatában – amelynek jelentőségét mutatja, hogy azt a lelátóról figyelte a két világelső, Novak Djokovic és Iga Swiatek – a 22-szeres Grand Slam-bajnok eleinte szemlátomást messze volt csúcsformájától, és a közönség hangos biztatása ellenére rengeteget rontott, miközben a bő egy hete Rómában tornagyőztes Zverev egyre magabiztosabban ütve hozta az első szettet. A folytatásban jött a fordulat, Nadal erőre kapott, és fénykorát idéző megoldásokkal ejtette ámulatba a nézőket, és 3:2-nél brékelte hamburgi riválisát, aki ezzel együtt rövidítésre mentette a szettet. Ebben egyértelműen a 27 éves Zverev volt jobb. A harmadik felvonásban még egyszer visszatért a remény Nadalnak, aki 2:0-ra vezetett, de ezúttal sem örülhetett sokáig brékelőnyének, mivel orosz származású ellenfele egy brékkel 4:3-ra fordított, és innen már nem engedte ki a kezéből a diadalt. A színvonalas mérkőzés 3 óra 5 percig tartott.

Nyitóképünk illusztráció.

Tényleg segítenek a babonák abban, hogy jobban teljesítsünk?

Ha babonából teszünk valamit, egy olyan hitet választunk, amely segít, hogy önbizalmunk nőjön, stressz-szintünk pedig csökkenjen, és magabiztosabbak legyünk. A babona egy extra fegyver, de soha ne építsünk pusztán a babonákra! – javasolja Kenyeres András sportmentáltréner a Győztes gondolkodás – Bővített kiadás című könyvében. Részlet.