Sport: Marozsán Fábián a legjobb 32 között búcsúzott az Australian Openen

Marozsán harmadszor játszott Grand Slam-főtáblán, és a harmadik fordulóig jutott, míg Fritz a 30. GS-versenyén indult, és 2022 után másodszor került a legjobb 16 közé az Australian Openen. Marozsán szombaton párosban folytatja, Fucsovics Mártonnal.

A magyar teniszező nem bírt a 12. kiemelttel, de párosban még versenyben van.

Innentől egyre nőtt a különbség kettejük között. Fritz alig vesztett pontot adogatóként, a nyomás így a magyaron volt, és ezzel most nem tudott mit kezdeni: 2 óra 24 perc alatt 3:6, 6:4, 6:2, 6:2 lett.
Első összecsapásuknak a tízezer férőhelyes John Cain Arena adott otthont, ahol a remekül röptéző és rövidítő Marozsán 2:0-ra elhúzott, és ettől kezdve elég volt a saját szervájára koncentrálnia. De Fritz mindent megtett, hogy visszabrékeljen: előbb 2:0-nál, majd a szettért adogatva kellett fogadóelőnyt hárítania a 24 éves magyarnak, de jól összpontosított, két nyerő szervával és egy pontot érő tenyeressel fordított, majd lezárta a játszmát.
(Nyitókép: AFP / Martin Keep)
A 26 éves kaliforniai teniszező hat trófeát gyűjtött eddig, tavaly ötödik is volt az ATP-rangsorban, és negyeddöntőt vívott Wimbledonban, valamint a US Openen is. Az idén az Australian Open előtt nem nyert mérkőzést, és eddig viszonylag könnyű ellenfeleket búcsúztatott az argentin Facundo Diaz Acosta (90.) és a francia Hugo Gaston (97.) személyében.
Marozsán Fábián négyszettes vereséggel búcsúzott az Australian Open harmadik fordulójában.
A folytatásban az amerikai egyre jobban teniszezett, és miután a kilencedik fogadóelőnyét megcsinálta (1:3), átvette az irányítást, ráadásul Marozsán játéka kicsit szétesett, túl sok volt benne a ki nem kényszerített hiba. Ekkor még viszonylag gyorsan összeszedte magát, és 2:5-ről visszajött 4:5-re. Elképesztő játék következett, a Hajdúszoboszló SE sportolója négy játszmalabdát hárított, az egyiket 199 kilométer/órás második adogatással, a másikat bravúros rövidítéssel, de Fritz addig szorongatta őt, amíg övé nem lett a szett (4:6).

A világranglistán elfoglalt 67. helyével a legjobb magyarnak számító játékos korábban a korábbi US Open-győztes Marin Cilicet és a 22. helyen kiemelt Francisco Cerundolót búcsúztatta, de a 32 között egy még nehezebb ellenfél következett: a 12. helyen kiemelt amerikai Taylor Fritz.

Írta a HVG

A Sport: Marozsán Fábián a legjobb 32 között búcsúzott az Australian Openen bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.