Sportos iskolák

A főváros negyven olyan általános és középiskoláját díjazta a Budapest Diáksport Szövetség, amely aktívan kiveszi a részét a diákolimpiai életből. Az intézmények olyan volt tanulóiktól vehették át az elismerést, mint dr. Kamuti Jenő, Kásás Tamás, dr. Nébald György.

Nagy-Pál Tamás Illusztris társaság gyűlt össze a fővárosi Városháza dísztermében. A Budapesti Diáksport Szövetség díjazta azokat az általános és középiskolákat, amelyek az előző tanévben a legaktívabbaknak bizonyultak a diákolimpiákon akár rendezésben, akár eredményességben. Az eseményt a BDSZ elnöke, Varga András nyitotta meg, aki köszönetet mondott az iskoláknak és az ott dolgozó testnevelőknek.

Diáksport kézilabda

Tizenhét ezer gyerek vett részt a versenyeken  •  Forrás: Budapesti Diákolimpiai Szövetség

Nyitó beszédében elmondta: Tarlós István főpolgármester javaslatára negyven millió forint támogatást kaptak a diákolimpiai versenyek lebonyolítására, ami komoly anyagi segítség, hiszen 11 sportágban 380 intézmény 17 ezer diákja vett részt a tornákon. „A célunk az, hogy minél több diáknak adjunk versenyzési lehetőséget, akik együtt sportolhatnak, és az jelentősen formálja a személyiségüket.”

Az eseményen felszólalt és díjat adott át Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettes, aki az olimpiai bajnok dr. Nébald Györgyhöz hasonlóan maga is az egyik díjazott, a Veres Pálné Gimnázium diákja volt. „Aki sportol, az hatékonyabban tudja elvégezni más feladatait is, legyen szó akár tanulásról, akár a munkáról. Éppen ezért tartjuk fontosnak az él- és a szabadidősport támogatását is. Három éve kezeljük kiemelten a főváros diáksportját, és ez a támogatási modell a következő években is biztosan működik.”

Az eseményen rajta kívül büszkén gratulálhatott egykori iskolájának, az Eötvös József Gimnáziumnak az egyaránt olimpiai ezüstérmes Dr. Kamuti Jenő és Kásás Zoltán is, valamint a kétszeres kajak-kenu olimpiai bajnok, Kőbán Rita, aki a Kölcsey Ferenc Gimnázium padjait koptatta egykoron.

Miközben a testnevelők és intézményvezetők olyan volt tanulóktól vehették át a kitüntetést, akik az élsportban a csúcsra jutotta, talán az járhatott a fejükben: vajon melyik kisdiákom léphet a nyomdokaikba, és lehetünk hasonlóan büszkék rá?

A DIÁKOLIMPIÁN LEGAKTÍVABB FŐVÁROSI ISKOLÁK
Középiskolák
Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium; Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium; Szent László Gimnázium; Kölcsey Ferenc Gimnázium; Nikola Tesla Szerb Tanítási Nyelvű Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium; Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Vegyipari, Környezetvédelmi és Informatikai Szakközépiskola; Szent István Gimnázium; Szent Margit Gimnázium; Veres Pálné Gimnázium; Berzsenyi Dániel Gimnázium; Dózsa György Gimnázium és Táncművészeti Szakközépiskola; Eötvös József Gimnázium; Kovács Pál Sportgimnázium; Móricz Zsigmond Gimnázium; II. Rákóczi Ferenc Gimnázium; Telepy Károly Testnevelés Szakosított Általános Iskola és Gimnázium; József Attila Gimnázium; Veres Péter Gimnázium
Általános iskolák
Bornemissza Péter Gimnázium Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Sportiskola; Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium; Czimra Gyula Általános Iskola; Csanádi Árpád Általános Iskola; Gloriett Sportiskolai Általános Iskola; Kandó Téri Általános Iskola; Kazinczy Ferenc Értékközvetítő és Képességfejlesztő Általános Iskola; Kék Általános Iskola; Kolonics György Általános Iskola; Kossuth Lajos Magyar-angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola; Szent Korona Általános Iskola és Óvoda; Szent László Általános Iskola; Török Flóris Általános Iskola; Újbudai Grosics Gyula Sport Általános Iskola; Újlak Utcai Általános Német Nemzetiségi és Magyar-angol Két Tanítási Nyelvű Iskola; Bene Ferenc Általános Iskola; Vajda Péter Ének-zenei Általános Iskola; Zuglói Hajós Alfréd Magyar-német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

Forrás: www.utanpotlassport.hu – RSS