Tizenhat játékos 998 perce

Összesen tizenhat fiatal lépett pályára az NB I 22. fordulójában, ami az egy héttel ezelőtti állapothoz képest kimondottan jónak számít. Két ígéret, Nagy Ádám és Sallai Roland egymás ellen szerepelt, Détári Lajos szerint mindkét játékosra nagyon komoly jövő vár.

Nagy-Pál Tamás A második tavaszi fordulóban már nem maradt el mérkőzés, amely a fiatalok szereplésén is meglátszott: az egy héttel ezelőttihez képest több mint 300 perccel többet játszottak az 1995. január 1-je után született labdarúgók.

Nagy Ádám

Nagy Ádám (jobb oldalt)

Miskolcon ketten is helyet kaptak a kezdőben: Nemes Milán (19) a Diósgyőrben, míg Bobál Dávid (20) a Budapest Honvédban. Előbbi örülhetett (2-1), az első félidőben alig akadt gólszerzési lehetőségük a kispestieknek. Bobál az első kapott gólból (védőtársaihoz hasonlóan) kivette a részét, de a második játékrészben az ő passza után egyenlített csapata. Összességében a gyenge Honvéd egyik legjobbja volt.

A DVSC-ben továbbra sincs fiatal helyettese Balogh Norbertnek, a múlt héten „pihenő” Paks ugyanakkor Hahn Jánosnak (20) és Lenzsér Bencének (19) is lehetőséget adott az első perctől. Hahn kivette a részét az egyik vendégakcióból, amiből bántóan keveset jegyezhettünk fel, nem csoda, hogy a debreceniek 2-0-s győzelmet arattak.

Ahogy azt már megszokhattuk, ha Ferencváros, akkor Nagy Ádám (20): a válogatott középpályás alaposan kivette a részét a zöld-fehérek vezető góljából, hiszen sistergős kapufája után sikerült a gólvonal mögé juttatnia a labdát. A 2-0-s vereséget elszenvedő Puskás Akadémiában Sallai Roland (18) az első félidőben mutatott teljesítményével elégedett lehetett, nagyon közel volt csapata a vezetés megszerzéséhez, hiszen – meglepetésre – a mérkőzés azon szakaszában a felcsútiak  irányították a játékot.

SZAKÉRTŐNK: Détári Lajos, korábbi 61-szeres válogatott, 7-szeres világválogatott
„Nagy Ádám jó úton jár, tehetséges játékos, aki bajnoknak mondható csapatban kap rendszeres lehetőséget. Bocsánat az elszólásért, de kétség nem férhet hozzá: húszpontos előnnyel bajnoki címet ünnepelhet a Fradi. Ádámnak minden összejött ebben a szezonban: korán alapember lett, és meghálálta a bizalmat, így kerülhetett be a válogatottba, ahol szintén kiválóan játszott. Természetesen fejlődhet még, főleg fizikailag kell erősödnie. Sallai Roland teljesítményét ebben a naptári évben nehéz megítélni, ugyanis kényszerűségből középcsatárt játszik. Tudjuk róla, hogy valójában remek középpályás. Úgy gondolom: ha továbbra is rendszeresen játszik, jó esélye van akár arra is, hogy az Eb-keret tagja legyen.”

A Loki elleni gyászos teljesítmény után összekapták magukat a Haladás ellen a Vasas fiataljai (1-0): Vida Máté (19) és Berecz Zsombor (20) is szerepelt a kezdőben, főleg utóbbi volt aktív, távoli lövése is akadt, amit azonban Király Gábor könnyedén védett. Szombathelyi oldalon a házi gólkirály Németh Márió (20) természetesen ezúttal is a csapatban volt: egy alkalommal a szélről játszotta meg kiválóan a társait, illetve lövése is akadt, de a borzasztó minőségű talajnak köszönhetően nem találta el a kaput.

Pilán Márkó (17) a jelek szerint bejátszotta magát a békéscsabai kezdőbe, büszke lehet magára, hiszen az FTC után a Videoton ellen kapott szerepet. Volt dolga bőven, hiszen a székesfehérváriak végigtámadták a találkozót, de helyt állt a védelemben, alaposan kivette a részét a bravúrosnak mondható, 1-1-es döntetlenből.

Az Újpest is ugyanilyen eredményt ért el fővárosi rangadón az MTK ellen. Csak a kék-fehérek alkalmaztak fiatalt a mérkőzésen, Gera Dániel (20) személyében, akinek a hosszabbításban volt emlékezetes megmozdulása, de az oldalhálóba lőtte a labdát.

Összességében tehát a fiatalok játékperce emelkedett, de még így is 1000 alatt maradt (998), vagyis csökkent a őszi szezonhoz képest.

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 10 csapatban 20 játékos összesen 1154 percet játszott.
2. FORDULÓ. 11 csapatban 19 játékos összesen 1073 percet játszott.
3. FORDULÓ. 10 csapatban 18 játékos összesen 1236 percet játszott.
4. FORDULÓ: 12 csapatban 23 játékos összesen 1229 percet játszott.
5. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1048 percet játszott.
6. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1218 percet játszott.
7. FORDULÓ: 11 csapatban 20 játékos összesen 1242 percet játszott.
8. FORDULÓ: 9 csapatban 12 játékos összesen 832 percet játszott.
9. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1214 percet játszott.
10. FORDULÓ: 11 csapatban 19 játékos összesen 1079 percet játszott.
11. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1157 percet játszott.
12. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1124 percet játszott.
13. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 992 percet játszott.
14. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1175 percet játszott.
15. FORDULÓ: 11 csapatban, 17 játékos összesen 1085 percet játszott.
16. FORDULÓ: 11 csapatban, 15 játékos összesen 927 percet játszott.
17. FORDULÓ: 10 csapatban, 19 játékos összesen 965 percet játszott.
18. FORDULÓ: 10 csapatban, 15 játékos összesen 940 percet játszott.
19. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1069 percet játszott.
20. FORDULÓ: 7 csapatban, 13 játékos összesen 697 percet játszott.
21. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 998 percet játszott.
♦♦♦
U20-AS GÓLLÖVŐLISTA
Németh Márió (Haladás) 6 gól, Balogh Norbert (DVSC) 3 gól, Viczián Ádám (Békéscsaba), Hahn János (Paks) 2-2 gól, Sallói Dániel (Újpest), Sallai Roland (Puskás), Tóth Patrik (Újpest), Osváth Attila (Vasas), Zsótér Donát (Puskás), Sejben Viktor (Videoton), Bobál Dávid (Honvéd), Lenzsér Bence (Paks) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Bobál Dávid (Honvéd) 1793 perc, 2. Sallai Roland (Puskás) 1713 perc, 3. Nagy Ádám (FTC) 1682 perc, 4. Németh Márió (Haladás) 1552 perc, 5. Balogh Norbert (DVSC) 1452 perc, 6. Lenzsér Bence (Paks) 1440 perc, 7. Berecz Zsombor (Vasas) 1370 perc, 8. Vida Máté (Vasas) 1353 perc, 9. Kitl Miklós (DVTK) 1073 perc, 10. Gera Dániel (MTK) 1066 perc 11. Gazdag Dániel (Honvéd) 1033 perc, 12. Nemes Milán (DVTK) 990 perc, 13. Viczián Ádám (Békéscsaba) 948 perc, 14. Osváth Attila (Vasas) 828 perc, 15. Hahn János (Paks) 827 perc, 16. Varga Szabolcs (MTK) 685 perc, 17. Sallói Dániel (Újpest) 657 perc, 18. Medgyes Zoltán (Haladás) 350 perc, 19. Szalai Dániel (Békéscsaba) 297 perc, 20. Asztalos Dávid (Paks) 270 perc, 21. Kővári Róbert (Paks) 197 perc.