Tornagyőzelem Szegeden

Itthon tartotta a Tiszavirág-kupát a férfi U20-as vízilabda-válogatott, miután mindhárom mérkőzését megnyerte a szegedi nemzetközi tornán. Horkai György szövetségi kapitány azt kapta, amit várt, de az almati világbajnokságig támadásban még javulnia kell a csapatnak.

Pusztai Viola Meggyőző teljesítményt nyújtva, veretlenül nyerte meg az almati világbajnokságra készülő férfi U20-as vízilabda-válogatott a szegedi Tiszavirág-kupát. A magyarok mellett a szerbek, a montenegróiak és az ausztrálok vettek részt a harmadik alkalommal megrendezett nemzetközi tornán.

Az első két napon ahhoz, hogy vizesek legyenek a játékosok, be sem kellett ugraniuk a medencébe, hiszen az elmúlt hetekben tapasztalt kánikulát felváltó, heves esőzés a Tisza-parti várost sem kerülte el.

Azt leszámítva Horkai György szövetségi kapitány a vendéglátással és a mérkőzések színvonalával is elégedett:

A magyar csapat meggyőző játékkal nyerte meg a Tiszavirág-kupát Fotó: Dobos Sándor/MVLSZ

A magyar csapat meggyőző játékkal nyerte meg a Tiszavirág-kupát  •  Fotó: Dobos Sándor/MVLSZ

− Nagyjából az történt a tornán, amit vártam. Az ausztrálokat az első meccsen legyőztük, még ha nehezen is indult. Az első negyedben öt ziccert hagytunk ki, még az a Manhercz Krisztián is hibázott, aki nem szokott. Utána begurult, és lőtt hét gólt. A szerbek ellen végig vezettünk, a kezünkben tartottuk a mérkőzést, még akkor is, amikor közelebb jöttek hozzánk. Úgy mondanám, nagy vízicsata folyt a két csapat között, és mi jöttünk ki győztesen.

Montenegróra több okból is kíváncsi volt a kapitány: egyrészt, a sorsolás alapján előfordulhat, hogy a két csapat a negyeddöntőben találkozik a világbajnokságon. Másrészt a szövetségi kapitány, Mirko Vicsevics két nappal a torna előtt mondott le és több alapember is hiányzott a csapatból.

− Néhány klub nem engedte el a juniorkorú játékosait a válogatottba, miután érdekeltek a Bajnokok Ligája selejtezőjében. Bár gyengébb kerettel érkeztek Szegedre, mégis kemény meccset játszottunk velük. Szerették volna lassítani a játékot, mi meg belementünk, így hiába vezettünk két góllal, mindig feljöttek, sőt, a harmadik negyedben egyenlítettek. Akkor megrázták magukat a fiúk, elkezdtek úszni, hajtani, így alakult ki a végére a nagyobb különbségű, 18-13-as győzelem. A felkészülés mostani periódusában az a fontos, hogy éreztessük az ellenfelekkel, és magunkról is elhiggyük, hogy a legjobbak között vagyunk, amiből aztán bármi lehet a világbajnokságon.

A Tiszavirág-kupa legjobb játékosának Sedlmayer Tamást választották, míg Manhercz Krisztián 15 találattal elhódította a gólkirályi címet.

A következő tíz napban még bőven van feladat. A védekezés egyre jobban kezd összeállni, azzal a kapitány is elégedett, a támadásokat azonban még összetettebbé, a mozgásokat koordináltabbá kell tenni, hogy mindenki tudja, mi a dolga.

A FINA új kísérleti szabályaihoz (kisebb labda, kisebb pálya, öt mezőnyjátékos) egyre jobban alkalmazkodik a válogatott. Ami a Tiszavirág-kupán is látszott: az emberfórokat nagy százalékban használják ki a csapatok, a jól lövő játékosokkal szemben nagyon nehéz a védekezés, ezért megnőtt a kapus szerepe.

− Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy Kardos Gergely és Vogel Soma személyében két remek kapusunk van. Ha ezek a szabályok a vb-n, akkor ezekhez alkalmazkodunk, és arra törekszünk, hogy megpróbáljuk kihozni belőle a legtöbbet.

TISZAVIRÁG-KUPA, FÉRFI U20-AS NEMZETKÖZI TORNA, SZEGED
A magyar csapat eredményei
Magyarország−Ausztrália 13-9, Magyarország−Szerbia 15-13, Magyarország−Montenegró 18-13