Történelmet írt a Chelsea

Chelsea-győzelem született az ifjúsági Bajnokok Ligájának nyoni döntőjében. A londoni klub U19-es csapata a Paris Saint Germaint verte 2-1-re, ismét elhódítva a trófeát. A londoni az első csapat, mely meg tudta védeni a címét nemzetközi kupában, az összes korosztályt figyelembe véve.

Majer Dániel A címvédő Chelsea útja az Anderlechten, a PSG-é pedig a Real Madridon át vezetett a fináléba az elődöntőből. A három éve életre hívott sorozatban másodszor döntőt játszó, az eddigi huszonnyolc mérkőzésükből huszonkettőt győzelemmel záró londoniakat így is valamivel esélytelenebbnek tartották a szakértők a PSG tapasztaltabb, magasabb átlagéletkorú kereténél.

chelsea2A svájci kisvárosban négyezer fős telt ház előtt Chelsea kezdett jobban, a 7. percben Tammy Abraham kapta ziccerben a labdát, a védők azonban még idejében szerelni tudták. Látszott az ezúttal fehérben játszó londoni kékeken, hogy az erős kezdést igyekeznek minél előbb gólra váltani. A 9. percben Palmer eresztett el külsővel életerős löketet a léc alá, Descamps kapus bravúrral tudta csak védeni. Egy perccel később azonban már nem volt mese, a beívelt szögletet Tomori (nem, nem magyar és nem rokona Tomori Zsuzsának) fejelte messziről kapura, a védőben elakadó labdát pedig Clarke Salter belsőzte be az ötösről (1-0).

Akár rövid életűnek is bizonyulhatott volna a londoni vezetés. A 11. percben előre ívelt labdával Nkunku lódult psgmeg, a nyomában loholó Tomori csak szabálytalanul tudta megállítani, PSG-tizenegyes következett. A franciák házi gólkirálya, Augustin állt a labda mögé, pontatlan lövését azonban Collins kapus jó megérzéssel védeni tudta. Aztán a Chelsea kérhetett számon elmaradt büntetőt a bírón.

A második játékrész hasonlóan indult, mint az első, ismét Abraham került helyzetbe, a lesre állítással elkéső francia védők mögött egyedül vehette le a labdát, de csúnyán a bal felső sarok fölé emelt. Észbe kapott a PSG, több helyzetet is kidolgozott, végül az 58. percben Meité tört be jobbról a tizenhatoson belülre, és ballal a jobb alsó sarokba bombázott (1-1).

chelseaTalán még az egyenlítésnek örültek a francia játékosok, mikor a 61. percben Mukhtar  tökéletes ütempasszal ugratta ki Palmert, aki a kétségbeesetten kirohanó Descamps mellett a kapuba gurított (1-2). Egyre inkább átadták a területet ellenfelüknek a londoniak, Francois Rodrigues fiai pedig köszönték szépen, futószalagon dolgozták ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket. A dolog szépséghibája, hogy mindet ki is hagyták. A 83. percben Nkunku a félidő ziccerét puskázta el, senkitől sem zavartatva, jó tizenhárom méterről érkezett visszagurított labdára, amelyet aztán annak rendje és módja szerint el is tört.

A Chelsea fiataljai emelhették magasba a trófeát, bemutatva azt a bravúrt, amely még az idei FC Barcelonának sem sikerült.